- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Rentos skyrimo tvarka gali būti pakeista

Autorius: veidas.lt | 2010 09 02 @ 11:20 | Lietuva | No Comments

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad siekiant teisingumo yra rengiami pasiūlymai dėl rentų skyrimo tvarkos pakeitimo.

Tai ministras pirmininkas sakė interviu “Žinių radijui” paklaustas, ar Vyriausybė nesiruošia pakeisti įstatymo, pagal kurį rentos bei valstybinės pensijos mokamos ir tiems, kurie turi daug turto.

“Iš tiesų svarstome, suprantame ir patį klausimą, ir žmonių visiškai suprantamą pasipiktinimą, ar tikrai galima prašyti vienokios ar kitokios paramos turint kelių dešimčių milijonų litų vertės turtus. Suprantama, kad žmonės galvoja, jog įstatymų paragrafai, kurie numato tą paragrafinę teisę, nėra teisingi”, – teigė A.Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, minėti svarstymai turi baigtis sprendimais, kuriuos žmonės laikytų teisingesniais už dabar galiojančius įstatymus. Jis sakė kol kas nežinantis, ar tam užteks Vyriausybės, ar reiks kreiptis ir į Seimą.

“Matysime, dabar tikrai negaliu atsakyti, nes mūsų ekspertai ir specialistai šioje srityje dabar kaip tik rengia pasiūlymus”, – sakė A.Kubilius.

Pasipiktinimas rentų skyrimo tvarka kilo tada, kai velionio prezidento žmona verslininkė Kristina Brazauskienė rugpjūčio pradžioje kreipėsi į Prezidentūrą su prašymu skirti jai valstybinę našlių rentą.

Pagal parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, valstybinė našlių renta K.Brazauskienei turėtų būti paskaičiuota nuo liepos 23 dienos.

Paklausta, ar nuo to laiko pasikeitė jos darbinė padėtis, K.Brazauskienė BNS yra sakiusi, jog atsisakė pareigų viešbutyje “Crowne Plaza Vilnius”, tačiau tebėra jo akcininkė.

Moteris patvirtino, kad rentos prašo, nes nebeturi draudžiamųjų pajamų. Tačiau sakė, kad tokių pajamų ateityje tikisi turėti, todėl nemano rentą gauti visą gyvenimą.

K.Brazauskienė priminė turinti ir finansinių įsipareigojimų. “Bet aš ir paskolų turiu”, – sakė ji, paklausta apie rentą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė nevertinanti galimos rentos K.Brazauskienei iš moralinės pusės, tačiau pažymėjo, kad tai numato įstatymai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/rentos-skyrimo-tvarka-gali-buti-pakeista

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.