- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Putino partija nori jį iškelti į prezidento postą

Autorius: veidas.lt | 2011 04 15 @ 16:02 | Užsienis | No Comments

Valdančioji partija “Vieningoji Rusija” pranešė, kad nagrinėja klausimą iškelti ministrą pirmininką Vladimirą Putiną kandidatu į prezidento postą.

Praėjus dienai po to, kai prezidentas Dmitrijus Medvedevas apsikeitė su V.Putinu replikomis apie 2012 metų rinkimus, “Vieningosios Rusijos” generalinės tarybos prezidiumo sekretoriaus pavaduotojas Jurijus Šuvalovas paskelbė, kas dabar yra svarbiausia partijai.

“Nuo partijos įsteigimo Vladimiras Putinas yra mūsų lyderis, kurį remia visuomenė. Todėl mes norėtume matyti Vladimirą Putiną “Vieningosios Rusijos” sąrašo priekyje šių metų gruodį, – cituoja J.Šuvalovo žodžius oficialus partijos tinklalapis. – Ir jo kandidatūrą mes nagrinėjame pirmiausia, spręsdami klausimą, kokį kandidatą mūsų partija iškels prezidento rinkimuose”.

Antradienį interviu Kinijos spaudai D.Medvedevas pakartojo, jog neatmeta galimybės iškelti savo kandidatūrą antrajam laikotarpiui ir pažadėjo išspręsti šį klausimą artimiausiu laiku. Kitą dieną V.Putinas paragino nutraukti “bruzdėjimą” dėl prezidento rinkimų, kad nebūtų suklaidinta biurokratija, taip pat sakė, jog tikriausiai eis į rinkimus.

D.Medvedevo iškėlimo į prezidentus šalininkai, kaip ir jų oponentai iš V.Putino rėmimo grupės, sako, kad “Vieningosios Rusijos” pozicija lemiamo vaidmens nesuvaidins.

Valstybės Dūmos deputatas, valdžios partijos narys Konstantinas Zatulinas, viešai remiantis idėją, kad V.Putinas sugrįžtų į prezidentus, mano, kad S.Medvedevas jau viduje apsisprendė kelti savo kandidatūrą rinkimuose ir nesidairys į “Vieningąją Rusiją”.

“Aš nemanau, kad Šuvalovas tai sako, vykdydamas Putino užduotį. Tikriausiai tam tikri “Vieningosios Rusijos” sluoksniai priėjo prie išvados, kad negalima vilkinti pareiškimo dėl savo požiūrio ir atsižvelgti į balsą tų, kurie mano, kad reikia parodyti savo ketinimus, – sakė K.Zatulinas. – D.Medvedevas sprendimą dėl savo iškėlimo priėmė, ir dabar turima omenyje tai, kad reikia laikytis įsigalėjusios tvarkos ir formalumų. Abu tikriausiai kels kandidatūras, o “Vieningoji Rusija” rems V.Putiną”.

Paramą D.Medvedevo iškėlimui į prezidentus kovą pareiškė prezidento globojamo Dabartinės plėtotės instituto vadovybė, pasiūliusi jam kaip programą dokumentą “2012 metų strategija”, pilną liberalių sumanymų.

Vienas strategijos autorių Borisas Makarenka vadina “visiškai natūraliu” partijos norą matyti savo lyderį kandidatu į prezidentus, bet tai nekeičia jėgų išsidėstymo.

“Vieningoji Rusija” reikiamu laiku bus informuota, ką ji turi iškelti kandidatu į prezidentus. Šis laikas dar neatėjo”, – sako ekspertas.

J.Šuvalovas pareiškė, jog “Vieningosios Rusijos” tikslas – kad jos kandidatas laimėtų 2012 metų prezidento rinkimus ir kad partija iškovotų parlamento daugumą per Valstybės Dūmos rinkimus gruodį.

Per praėjusius rinkimus valdančioji partija, įrašiusi V.Putiną pirmojoje savo sąrašo eilutėje, gavo žemuosiuose rūmuose konstitucinę daugumą, o prezidento rinkimuose rėmė D.Medvedevą. Kelti savo kandidatūrą į prezidentus jam pasiūlė V.Putinas, kuriam pagal konstituciją negalima buvo balotiruotis trečiajam laikotarpiui iš eilės.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/putino-partija-nori-ji-iskelti-i-prezidento-posta

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.