- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezidentė reikalauja pensijų kompensavimo mechanizmo

Autorius: veidas.lt | 2010 06 21 @ 12:38 | Lietuva | No Comments

Galimybę pritarti Vyriausybės siūlomoms taupymo priemonėms prezidentė žada svarstyti tik tuo atveju, jei artimiausiu metu bus apsispręsta dėl sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmo.

Dalia Grybauskaitė pirmadienį taip pat sakė, kad nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčiai ateityje yra “diskutuotini”, tačiau jie negali būti laikomi priemone biudžeto skylėms lopyti.

“Jokių sprendimų nepriimsiu ir nepritarsiu, kol nebus įvykdyti anksčiau duoti įsipareigojimai iki liepos pirmosios apsispręsti dėl kompensavimo mechanizmo už pensijų sumažinimą. Tai mano sąlygos”, – žurnalistams pirmadienį sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Siekdama sumažinti biudžeto deficitą be kitų priemonių Vyriausybė siūlo mažinti motinystės išmokas ir pradėti ilginti pensinį amžių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas praėjusią savaitę sakė, kad konkretus sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmas galėtų būti pasirinktas birželio pabaigoje arba liepos pradžioje.

Ministro teigimu, šiuo metu yra “keli aiškūs ir konkretūs variantai”.

Komentuodama galimus nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius, D.Grybauskaitė sakė, kad jie negali būti svarstomi kaip biudžeto skylių kamšymo priemonė, nes pajamos iš jų neitų tiesiogiai į centrinį biudžetą.

“Jie negali būti iš viso svarstomi kaip biudžeto skylių kamšymas. Tokie mokesčiai ateityje yra diskutuotini”, – sakė prezidentė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prprezidente-reikalauja-pensiju-kompensavimo-mechanizmo

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.