- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prokurorui – 13 tūkst. litų bauda

Autorius: veidas.lt | 2010 10 08 @ 11:55 | Lietuva | No Comments

Panevėžio apygardos teismas buvusį Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorą Arenijų Baltrušaitį pripažino kaltu dėl savo, kaip prokuroro, pareigų neatlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų suklastojimo.

Teismas nubaudė A.Baltrušaitį 13 tūkst. litų bauda, pranešė teismas.

A.Baltrušaitis nuo 2002 iki 2010 metų, dirbdamas prokuroru, būdamas atsakingas už ikiteisminių tyrimų organizavimą ir kontrolę, laiku nepriėmė reikalingų procesinių sprendimų 81 ikiteisminio tyrimo byloje, neatliko kitų pagal kompetencijos nuostatas privalomų atlikti procesinių veiksmų, savo neveikimu vilkino ikiteisminius tyrimus.

Be to, A.Baltrušaitis pasirašė septyniose statistinėse kortelėse, kuriose nurodė melagingus duomenis, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas ir byla perduota teismui, nors iš tiesų kortelėse nurodytų sprendimų nepriėmė. Pasirašytas korteles kaltinamasis pateikė Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnams.

Teismas konstatavo, kad A.Baltrušaitis tokiais savo veiksmais pažeidė duotą priesaiką, sumenkino prokuroro kaip teisėtumą ir teisingumą užtikrinančios teisėsaugos institucijos autoritetą, diskreditavo prokuroro vardą visuomenės ir kitų pareigūnų akivaizdoje, sumenkino Generalinės prokuratūros autoritetą bei prestižą. Taip pat pripažinta, kad jis savo veiksmais pažeidė valstybės deklaruojamus konstitucinius įstatymų viršenybės, teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principus, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė – Lietuvos Respublika ir Generalinė prokuratūra.

Teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę, jį charakterizuojančias aplinkybes, o taip pat įvertinęs tai, kad A.Baltrušaitis iš tarnybos prokuratūroje yra atleistas, manė, kad bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant A.Baltrušaičiui piniginę baudą.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.

A.Baltrušaitis Anykščių prokuratūroje dirbo nuo 1993 metų gruodžio 1 dienos iki 1997 metų liepos 18 dienos ir nuo 2001 metų vasario 26 dienos iki 2010 metų vasario 23 dienos. Iš prokuratūros atleistas 38 metų A.Baltrušaitis dabar yra advokatės padėjėjas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prokurorui-13-tukst-litu-bauda

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.