- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pritaria benzino automobilio bake apmokestinimui dažnai kertant sieną

Autorius: veidas.lt | 2011 04 28 @ 19:00 | Aktualijos,Lietuva,Verslas | No Comments

"Veido" archyvas

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad pritartų sienos su Baltarusija ir Rusija kirtimo taisyklių griežtinimui, pagal kurį akcizo mokesčiu būtų apmokestinamas dažnai į šias šalis vykstančių automobilių bake vežamas kuras.

“Aš tikrai paremčiau (griežtinimą – BNS), kadangi tikrai nelegali prekyba nemokant mokesčių, ar tai būtų prekyba degalais, ar kontrabandinėmis cigaretėmis, ar kokiais kitais produktais, yra labai kenksminga mūsų ekonomikai ir visiems mūsų finansiniams ir socialiniams įsipareigojimams”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.

Naujienų portalas delfi.lt pranešė, jog Muitinės departamentas planuoja taikyti ypač griežtas sienų su Baltarusija ir Rusija kirtimo taisykles – ketinama leisti nemokamai kurą lengvojo automobilio bake vežti penkis kartus per mėnesį, o nuo šešto karto tektų mokėti akcizą, muitą ir pridėtinės vertės mokestį. Muitinė tikisi, kad šie pakeitimai įsigalios netrukus ir naujas taisykles bus galima taikyti jau gegužę.

Apie tokius ketinimus Seimo narius trečiadienio Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje informavo Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Juozas Rimkevičius.

Labai panašų siūlymą valdžios institucijoms teikė Lietuvos naftos prekybos įmonių asociacija. Ji ragino drausti sieną kirsti daugiau nei penkis kartus per mėnesį.

Planuojama, kad sieną kertančių automobilių numeriai bus nuskaitomi automatine sistema, o muitininkas papildomai pažymės, kiek kuro yra pravažiuojančio automobilio bake. Kol kas tvarką griežtinantis teisės aktas dar nėra parengtas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pritaria-benzino-automobilio-bake-apmokestinimui-daznai-kertant-siena

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.