- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prisijungė prie ES sankcijų Baltarusijai

Autorius: veidas.lt | 2011 03 04 @ 22:17 | Lietuva | No Comments

Kai kurios Europos Sąjungai (ES) nepriklausančios šalys pareiškė, kad prisijungia prie sankcijų, kurias ES įvedė oficialiems Baltarusijos pareigūnams, susijusiems su opozicijos ir gruodžio 19 dienos protesto akcijų dalyvių persekiojimais.

Kroatija, Makedonija, Juodkalnija, Islandija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Lichtenšteinas, Norvegija pareiškė pritariančios ribojančioms priemonėms, kurias Europos Sąjunga taiko kai kuriems Baltarusijos valdininkams, paskelbė Bendrijos diplomatijos vadovė Catherine Ashton (Ketrin Ašton).

Pasak Vakarų žiniasklaidos, pareiškime kalbama apie šių šalių garantijas, kad jų nacionalinė politika atitiks ES sprendimus.

ES pareiškė, kad sveikina tą nutarimą.

Jau buvo pranešta, kad ES užsienio reikalų taryba sausio 31 dienos posėdyje nusprendė uždrausti įvažiuoti į ES 158 Baltarusijos pareigūnams, tarp kurių prezidentas Aleksandras Lukašenka ir jo sūnūs – prezidento padėjėjas nacionalinio saugumo klausimais Viktoras Lukašenka ir verslininkas Dmitrijus Lukašenka. Taip pat bus įšaldytos jų sąskaitos ES šalyse, jeigu jos bus surastos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prisijunge-prie-es-sankciju-baltarusijai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.