- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezidentė kovoja dėl vizų baltarusiams

Autorius: veidas.lt | 2011 01 10 @ 18:30 | Aktualijos | No Comments

Prezidentė Dalia Grybauskaitė laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) lyderius, ragindama ieškoti priemonių kuo greičiau palengvinti judėjimą Šengeno erdve ir supaprastinti vizų gavimo procedūras Baltarusijos žmonėms.

D.Grybauskaitės nuomone, svarbu, kad Baltarusijos žmonės galėtų keliauti į ES ne mažiau palankiomis sąlygomis ir mokėtų ne didesnį mokestį už vizas nei kitų Rytų kaimynių piliečiai, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak pranešimo, vizų režimo palengvinimo siekti būtina nepriklausomai nuo galimų ES sankcijų Baltarusijos vadovybei.

“Deja, tos priemonės, kurios skatino šios šalies piliečių izoliaciją, nepasiteisino. Todėl būtina ieškoti naujų bendravimo būdų su Baltarusija”, – rašoma prezidentės laiške ES vadovų tarybos prezidentui Hermanui Van Rompuy (Hermanui Van Rompėjui) ir Europos Komisijos pirmininkui Jose Manuelį Barroso (Žozė Manueliui Barozui).

Pasak Lietuvos vadovės, Baltarusijos liberalėjimas bus paskatintas tik palengvinus daugumos baltarusių judėjimą ir jų kontaktus su ES piliečiais.

D.Grybauskaitė siūlo apsvarstyti šį klausimą artėjančiuose Užsienio reikalų tarybos ir Europos Vadovų Tarybos susitikimuose.

Lietuva jau anksčiau pranešė siūlanti Baltarusijai dvišaliu pagrindu sumažinti nacionalinių vizų kainas. Dėl Šengeno vizų, kurios kainuoja 60 eurų, būtinas bendras ES sprendimas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prezidente-kovoja-del-vizu-baltarusiams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.