- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezervatyvai “tam tikrais atvejais” yra priimtini

Autorius: veidas.lt | 2010 11 21 @ 17:00 | Visuomenė | No Comments

Popiežius Benediktas XVI knygoje, kuri turi apsirodyti antradienį, sako, kad prezervatyvai “tam tikrais atvejais” yra priimtini, pirmiausia – užsikrėtimo ŽIV rizikai mažinti.

Tokie komentarai rodytų jo griežtos pozicijos prezervatyvų naudojimo klausimu sušvelninimą. Virtinėje interviu, kurie buvo paskelbti jo gimtojoje Vokietijoje, 83 metų popiežiaus buvo paklausta, ar Katalikų Bažnyčia iš esmės nepritaria prezervatyvų naudojimui.

“Ji, žinoma, nelaiko to tikruoju ir moraliu sprendimu”, – atsako popiežius.

“Vis dėlto tam tikrais atvejais, kai ketinama sumažinti užsikrėtimo riziką, tai gali būti pirmasis žingsnis kelyje į kitokį, humaniškesnį seksualumą”, – nurodo 1,1 mlrd. pasaulio katalikų dvasinis vadovas.

Naujoji knyga “Pasaulio šviesa: popiežius, Bažnyčia ir laiko ženklai” (Licht der Welt: Der Papst, die Kirche und die Zeichen der Zeit) yra grindžiama 20-čia valandų interviu, kuriuos iš pontifiko ėmė vokiečių žurnalistas Peteris Seewalis (Pėteris Zėvalis).

Iki šiol Vatikanas draudė bet kokią, išskyrus susilaikymą, kontracepciją, net ir kaip apsaugos nuo lytiškai plintančių ligų būdą.

Jungtinių Tautų (JT) programa dėl ŽIV ir AIDS (UNAIDS) šias Benedikto XVI pastabas pavadino “reikšmingu ir pozityviu Vatikano žengtu žingsniu į priekį”.

UNAIDS vykdomasis direktorius Michelis Sidibe (Mišelis Sidibė) pareiškime sako: “Šiuo žingsniu pripažįstama, kad atsakingas lytinis elgesys ir prezervatyvų naudojimas vaidina svarbius vaidmenis ŽIV (plitimo) prevencijos (srityje)”.

2009 metų kovą Benediktas XVI išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą, kai lankydamasis nuo AIDS kenčiančioje Afrikoje žurnalistams pareiškė, kad ši liga yra tragedija, “kurios negalima įveikti platinant prezervatyvus, kurie tik dar labiau sunkina problemas”.

Iliustruodamas numanomą savo pozicijos pasikeitimą, Benediktas XVI pateikė prostitucija besiverčiančio ir prezervatyvus naudojančio vyro pavyzdį.

“Gali būti pateisinamų individualių atvejų, pavyzdžiui, kai prostitucija besiverčiantis vyras naudoja prezervatyvus … Tai gali būti … pirmoji atsakomybės kibirkštis iš naujo įsisąmoninant, kad ne viskas leidžiama ir kad žmogus negali daryti visa, ko nori”, – sakė popiežius.

“Tačiau tai nėra tinkamas būdas kovoti su ŽIV užsikrėtimo siaubu”, – pridūrė jis.

Benediktas XVI pakartojo, kad vien prezervatyvų naudojimas neišspręs ŽIV ir AIDS problemos. “Turi įvykti kai kas daugiau, – sakė jis. – Paprasčiausias užsifiksavimas ties prezervatyvų klausimu daro seksualumą banalesnį, o tai kaip tik ir yra priežastis, dėl kurios tokiai daugybei žmonių seksualumas yra nebe jų meilės išraiška, o sau pasiskiriamų narkotikų rūšis”.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/prezervatyvai-tam-tikrais-atvejais-yra-priimtini

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.