- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Politinis elitas nėra taupymo pavyzdys

Autorius: veidas.lt | 2010 06 23 @ 14:20 | Lietuva | No Comments

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog sprendimas skirti daugiau kaip 4 mln. litų kompensuoti 2008 metų rinkimų partijų kampanijų išlaidas žmonėms parodė, kad politinis elitas, nors ir prašo taupyti, pats nėra taupymo pavyzdys.

Tokią poziciją prezidentė žurnalistams išsakė trečiadienį apsilankiusi Ukmergės rajone esančiame prezidento Antano Smetonos dvare.

“Manau, kad didelio pasididžiavimo tokie reiškiniai kelti neturėtų niekam, ypač, mūsų žmonėms, kurie mato, kad politinis elitas tikrai nepradeda nuo savęs ir nėra taupymo pavyzdys”, – sakė D.Grybauskaitė.

“Kreipdamiesi į žmones ir norėdami prašyti jų supratimo sunkmečio metu palaukti, galbūt pakentėti ir sutikti su mažėjančiomis algomis ir pensijomis, politikai turėtų rodyti asmeninį ir partinį pavyzdį. To dabar nėra”, – konstatavo šalies vadovė.

Ministrų kabinetas pirmadienį priėmė sprendimą iš Privatizavimo fondo 4 mln. 99 tūkst. litų skirti 2008 metų Seimo rinkimų politinės kampanijos dalies išlaidų kompensavimo politinėms partijoms programai.

Įstatymas numato, jog politinės partijos turi teisę į dalies išlaidų politinei kampanijai kompensavimą, jei nepadarė šiurkščių politinės kampanijos finansavimo tvarkos pažeidimų ir per nustatytą laikotarpį atsiskaitė už skolas.

Pagal įstatymą, kompensacija gali siekti iki 25 proc. politinės kampanijos išlaidų, jei tam skirti asignavimai atskirai numatomi valstybės biudžete.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotojo Pavelo Kujalio teigimu, iki šiol už praėjusius rinkimus partijoms dalis politinės kampanijos išlaidų buvo kompensuota tik vieną kartą, 2002 metais. Jo teigimu, konkrečias sumas, kurias gaus atskiros partijos, nustatys Finansų ministerija.

VRK, kaip numato įstatymas, yra numačiusi maksimalius dydžius, į kuriuos galėtų pretenduoti Seimo rinkimuose dalyvavusios partijos.

Pagal patirtas išlaidas, valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija galėtų pretenduoti į 1,5 mln. litų kompensaciją, opozicinė Socialdemokratų – 1,4 mln. litų.

Liberalų ir centro sąjungai maksimali kompensacija galėtu siekti per 746 tūkst., Naujajai sąjungai – 634 tūkst., partijai “Tvarka ir teisingumas” – 587 tūkst., Liberalų sąjūdžiui – 512 tūkst., Darbo partijai – 456 tūkst., Tautos prisikėlimo partijai – 143 tūkst. litų. Kitoms partijoms maksimalios galimos išlaidos neviršytų 100 tūkst. litų.

Politinės partijos iš biudžeto šiemet dar gaus apie 5,5 mln. litų dotacijų, pusė šios sumos jau paskirstyta pavasarį, kita dalis laukia rudenį.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/politinis-elitas-nera-taupymo-pavyzdys

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.