- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Policijos departamentui reikia Imuniteto tarnybos

Autorius: veidas.lt | 2011 04 20 @ 16:02 | Aktualijos,Lietuva | No Comments

skvernelis200

Policijos departamentui reikalinga Imuniteto tarnyba, kad nepasikartotų tokie atvejai, kai už pavyzdingą tarnybą apdovanojamas įtarimų baudžiamojoje byloje sulaukęs policininkas.

Prieš apdovanojant Imuniteto tarnyba tikrintų pareigūnus, ar jie nėra padarę pažeidimų.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę už pavyzdingą tarnybą apdovanojo Vilniaus rajono policininką Antaną Albertavičių, kuris įtariamas dokumentų klastojimu ir sukčiavimu, pranešė “Lietuvos žinios”.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis spaudos konferencijoje trečiadienį pripažino, kad apie įtarimus policininkui sužinojo tik iš žiniasklaidos. Jis jau pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl šio įvykio.

Vilniaus rajono policijos komisariato (PK) Kelių policijos poskyrio specialistas A.Albertavičius ir patrulis Darius Poliakas buvo apdovanoti balandžio 13 dieną Policijos departamente. Jie paskatinti už pavyzdingą tarnybą: kovo 19-ąją šie pareigūnai Nemėžio kaime esančioje degalinėje sulaikė keturis vaikinus, įtariamus plėšimu.

Apdovanojant A.Albertavičių nežinota, kad jis pats yra įtariamasis baudžiamojoje byloje.

“Tai – skandalas. Juk gavau PD Viešosios policijos valdybos teikimą apdovanoti pareigūnus. Jie buvo kruopščiai patikrinti”, – teigė policijos vadovas. Anot jo, šią situaciją galėjo lemti tai, kad nėra bendro visų įtariamųjų registro, jis šiuo metu tik rengiamas.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Edmundas Jonušas antradienį patvirtino, kad A.Albertavičiui pareikšti įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir sukčiavimo.

Pasak jo, nusikaltimas padarytas 2009 metų vasarį Vilniaus rajone, netoli Rudaminos. Įtariama, kad A.Albertavičius, vairuodamas automobilį, sukėlė avariją. Ji buvo nedidelė, žmonės nenukentėjo. Teigiama, kad pažeisdamas taisykles A.Albertavičius į įvykio vietą išsikvietė pažįstamus kolegas. Vėliau, kaip įtariama, buvo suklastoti dokumentai nurodant, kad prie vairo sėdėjo visiškai kitas asmuo.

“Negaliu pasakyti, ar vairuotojas buvo blaivus, nes jokie tyrimai neatlikti”, – teigė prokuroras E.Jonušas. Paprastai pareigūno blaivumas tokiais atvejais visada patikrinamas.

Jei A.Albertavičiaus kaltė bus įrodyta, jam gali grėsti laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų. Tačiau prokuroras E.Jonušas nepamena atvejo, kai nė karto neteistam asmeniui būtų skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/policijos-departamentui-reikia-imuniteto-tarnybos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.