- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Per Kalėdas ir Naujuosius snigs renginiais

Autorius: veidas.lt | 2010 11 21 @ 14:54 | Kultūra | No Comments

"Veido" archyvas

Naujametę naktį – V.Urmanos ir A.Nigro koncertas

Kalėdiniai ir šventiniai Naujųjų metų renginiai varijuos nuo tradicinių klasikinės muzikos koncertų iki Michaelo Jacksono ir George Michaelo simfoninės dainų versijos ar senųjų rokerių “Smokie” koncerto. Tiesa, į kai kuriuos naujametinius renginius bilietų jau nebėra.

Prieš Kalėdas ir Naujuosius metus kultūrinis gyvenimas Lietuvos didmiesčiuose užverda, nes iškilmingais renginiais pamaloninti klausytojus stengiasi dauguma teatrų ir orkestrų. Tarpušvenčiu Kauno valstybinė filharmonija pakvies į koncertų ciklą “Tarp šv. Kalėdų ir Naujųjų metų”, kur lauks Nedos Malūnavičiūtės, Olego Ditkovskio ir Kosto Smorigino atliekamos dainos, tango melodijos, gros “Baltijos gitarų kvartetas”, grojant Lietuvos kameriniam orkestrui klasikinius kūrinius atliks Ieva Prudnikovaitė ir Ona Kolobovaitė.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras gruodžio 28 d. klaipėdiečiams padovanos “Štrausianą” – Johanno Strausso biografijos motyvais sukurtą vokalinį-choreografinį spektaklį, kuriame skamba ir populiariausi valsai, ir rečiau atliekami kompozitoriaus kūriniai.

O Vilniuje gruodžio 26–30 dienomis vyks festivalis “Kalėdos Chodkevičių rūmuose”, ten žymiausi Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjai primins romantiškas Piotro Čaikovskio, aistringas Astoro Piazzollos, sentimentalias Frederico Chopino ir kitas gražiausias melodijas.

Popmuzika per simfonijos prizmę

Ieškantiems kitokios muzikos, tarpušvenčiu siūlomi popmuzikos ir roko kūrinių simfoninių aranžuočių koncertai. Į tris tokius vakarus Vilniaus kongresų rūmuose pakvies dirigentas Gintaras Rinkevičius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO). Gruodžio 29 d. griaudės “Symphonic Michael Jackson”, kurio metu šalia Leonardo Bernsteino operetės “Kandidas” uvertiūros ir George Gershwino “Žydrosios rapsodijos” kitaip suskambės legendiniai M.Jacksono kūriniai “Thriller”, “Beat It”, “Billie Jean”, “Black or White”, “You are not alone” ir kiti.

Gruodžio 30 d. Kongresų rūmų salėje – “The Qeen Symphony”: simfonija solistams, chorui ir orkestrui, sukurta pagal Freddie Mercury ir grupės “Queen” dainas “Champions”, “Rock You”, “Show Must Go On”, “Love of my Life”.
O pasitikti 2011-uosius LVSO ir G.Rinkevičius pasiūlys su George Michaelo dainomis, kurias atliks Sasha Son, ir naujametiniu koncertu, kur skambės gospelai ir simfoninės M.Jacksono dainų aranžuotės.

Naujai per simfoninės muzikos prizmę šiemet nuskambės ir lengvojo roko grupė “Smokie”. Tiesa, jie vieninteliai Lietuvos publikai patys atliks savo kūrinius, o jiems talkins Kauno simfoninis orkestras. Gruodžio 29–31 d. “Smokie” koncertai vyks Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Tuo tarpu Šokio teatre Vilniuje gruodžio 30 d. ir naujametę naktį skambės dar vienos populiarios grupės dainos – vyks Marijos Simonos Šimulynaitės režisuotas šiuolaikinio šokio spektaklis “Depeche Mode: Kitas pasaulis”, kurį įkvėpė Haruki Murakami romanas “Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas” bei  “Depeche Mode” kūryba.

Tradiciškai tarpušvenčiu garsiausi Lietuvos dailiojo čiuožimo meistrai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiažko privers užsiliepsnoti Kalėdų ledą, tad pažiūrėti į geriausius ir įdomiausius pasaulio čiuožėjus, ant ledo atliekančius įmantriausias figūras, bus galima gruodžio 27 d. Šiaulių arenoje, gruodžio 29 d. Kauno sporto halėje ir gruodžio 30 d. – Vilniuje, Pramogų arenoje.

Bilietai senka

Piką kultūriniai renginiai pasieks naujametę naktį. Iškilmingi koncertai, spektakliai nuvilnys per visas garsiausias Lietuvos koncertines ir teatrų sales. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre gruodžio 30 d. ir naujametę naktį – iškilmingoji Giuseppe Verdi opera “Traviata”, o Klaipėdos koncertų salėje – “Naujametė rapsodija”, kurios metu gros Klaipėdos kamerinis orkestras, solistai Petras Geniušas (fortepijonas) ir Petras Vyšniauskas (saksofonas).

Lietuvos operos ir baleto teatre – “Gala koncertas”, kuriame dainuos Violeta Urmana ir Alfredo Nigro, Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje –  Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertai, “Piano.Lt – pianistai Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai atliks gražiausius klasikos kūrinius, o Vilniaus rotušėje –  “Naujametis reviu”, kur pasirodys Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, Egidijus Bavykinas, Vilniaus styginių kvintetas “Intermezzo”, džiazo pianistas Paulius Zdanavičius ir Viktoras Gerulaitis.

Tiesa, į kai kuriuos koncertus naujametę naktį bilietų jau nebėra. Populiariausios vietos palydėti senuosius metus ir pasitikti naujus – Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Operos ir baleto teatras. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje gruodžio 31-osios vakarą vyks naujametinis koncertas, kurio metu skambės Johanno Strausso ir kiti populiariosios klasikos kūriniai, tačiau sėdimieji bilietai po 50–150 Lt jau parduoti prieš gerą mėnesį. Šiai dienai likę tik bilietai stovėti po 30 Lt.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/per-kaledas-ir-naujuosius-snigs-renginiais

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.