- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pensijų kaupimo įstatymo pataisos galimai prieštarauja Konstitucijai

Autorius: veidas.lt | 2011 09 20 @ 11:30 | Politika | No Comments

Seimą pasiekusios Pensijų kaupimo įstatymo pataisos gali neatitikti Konstitucijos nuostatų. Tokią išvadą priėmė Seimo Teisės departamentas, analizavęs su Pensijų sistemos reforma susijusius įstatymų projektus.

Todėl šią išvadą šį trečiadienį svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas ir tik nuo jo sprendimo priklausys, ar šios pataisos bus grąžintos tobulinti, ar bus svarstomos toliau.

 

Susipažinusi su Seimo Teisės departamento išvadomis Pensijų fondų dalyvių asociacija kreipėsi į Seimo pirmininkę Irena Degutienę, atkreipdama dėmesį, kad parlamentas ruošiasi galimai pažeisti Konstituciją, ir prašydami nedelsiant inicijuoti Seimo kreipimąsi į Konstitucinį Teismą in corpore ir tokiu būdu apsaugoti daugiau kaip milijono būsimųjų pensininkų interesus bei išvengti Konstitucijos nuostatų pažeidimo.

 

„Informuojame, kad šiuo metu teismuose yra dešimtys būsimųjų pensininkų bylų, kuriomis reikalaujama atstatyti įmokas, ir šias bylas nagrinėjantys teismai 2009 m. viduryje kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami paaiškinti, ar Seimo priimtas sprendimas sumažinti įmokas, neprieštarauja Konstitucijos nuostatoms“, – sakoma kreipimesi į I.Degutienę.

 

Pasak Pensijų fondų dalyvių asociacijos pirmininko Mindaugo Gedeikio, Seimo kreipimasis būtų logiškas žingsnis ir pademonstruotų politikų norą sistemiškai spręsti problemą. „Anksčiau ar vėliau Konstitucinis Teismas nagrinės šį klausimą, nes turės atsakyti į kitų teismų paklausimus. Jeigu bus priimtas nutarimas, kad įstatymai prieštarauja Konstitucijai, Seimas vėl turės grįžti prie šio klausimo ir atšaukti savo sprendimus, kompensuoti žalą. Prašydamas Konstitucinio Teismo šį klausimą svarstyti be eilės parlamentas parodytų norą spręsti klausimą racionaliai ir apsaugoti piliečių teises nuo galimo jų pažeidimo“, – sakė M. Gedeikis.

 

Pensijų fondų dalyvių asociacija laikosi nuomonės, kad sumažintos įmokos į būsimųjų pensininkų sąskaitas turi būti ne tik atstatytos, bet ir kompensuotos, kaip tai nuspręsta padaryti su esamų pensininkų pensijomis. Asociacijos skaičiavimais, valstybė iš milijono būsimųjų pensininkų dėl sumažintų įmokų jau paėmė apie 1,3 mlrd. litų.

 

„Esamiems pensininkams pensijos kompensuojamos nedelsiant, tuo tarpu dirbančiųjų pensijomis pasirūpinti pamirštama arba nenorima – sumažinamos būsimosios pensijos dydį lemsiančios įmokos, vėliau pamirštami pažadai jas atstatyti bei kompensuoti“, – atkreipė dėmesį asociacijos pirmininkas M.Gedeikis.

 

Pasak jo, Pensijų fondų dalyvių asociacija mano, kad naujoji reforma yra parengta skubotai ir neapgalvotos pasekmės milijonui dirbančiųjų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pensiju-kaupimo-istatymo-pataisos-galimai-priestarauja-konstitucijai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.