- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Pasaulio lietuvių ekonomikos forume braižomi Lietuvos ateities kontūrai

Autorius: veidas.lt | 2011 07 05 @ 15:04 | Visuomenė | 1 Comment

BFL

Šiais metais į dviejų dienų renginį sostinėje susirinko 500 dalyvių, tarp jų – lietuviai iš įvairių užsienio valstybių, daugiausia – iš JAV ir Didžiosios Britanijos.

PLEF dalyviai mėgino nubrėžti Lietuvos konkurencingumo strategiją artimiausiam dešimtmečiam.

“Gerbiu žemės ūkį, tačiau akivaizdu, kad užauginti grūdus, iškepti duonos ir ją parduoti kaimynams nebepakanka. Mes turime konkuruoti eksportuodami paslaugas”, – įsitikinęs vienos forumo organizatorių Lietuvos verslo konfederacijos “ICC Lietuva” prezidentas Valdas Sutkus.

Bendrovės “GetJar” įkūrėjas ir vadovas Ilja Laursas nurodė dvi Lietuvos plėtros kryptis: “Pirmoji sritis – mobiliosios technologijos, kur Lietuva šiuo atžvilgiu yra labai pažengusi. Antroji sritis – bankininkystė. Savo bankininkystės sistemą prieš dvidešimt metų pradėjome kurti nuo nulio, tad darėme tai itin spėriai. O senosios demokratijos šalyse, kur bankų tradicijos siekia šimtus metų, tarkim, Amerikoje, vis dar naudojami popieriniai čekiai”, – aiškino I.Laursas ir įspėjo: jeigu Lietuva nesirūpins išsilavinimo kokybe, dar ilgai bus sunku atkreipti viso pasaulio dėmesį į mūsų šalį.

Ddidžiausios pasaulyje bendrovės “Thermo Fisher Scientific” (JAV), siūlančios produktus ir paslaugas mokslui, viceprezidento Alano Maluso teigimu, pasaulio biotechnologijų specialistai įsitikinę, kad Lietuva turi visas galimybes plėtoti šią svarbią ekonomikai mokslo šaką.

“Thermo Fisher Scientific” prieš metus įsigijo Lietuvos biotechnologijų įmonę “Fermentas”. Šis sandoris atskleidė, kaip tarptautiniu mastu vertinami Lietuvos mokslo laimėjimai.

Vakar A.Malusas ir Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka pasirašė susitarimą dėl mobiliosios biomokslų laboratorijos. Joje Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai galės atlikti pažintinius mokslinius eksperimentus.

PLEF rengiamas nuo 2009 metų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/pasaulio-lietuviu-ekonomikos-forume-braizomi-lietuvos-ateities-konturai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.