- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Oda reikalauja gaivos

Autorius: veidas.lt | 2010 06 04 @ 10:48 | Laisvalaikis | No Comments

Oda prarado spindesį? Dėl to gali būti kaltas netinkamas odos valymas. Ant jos susikaupę nešvarumai ir negyvosios odos ląstelės padaro odą pilką, nelygią ir suglebusią. Metas pasitikrinti savo odos valymo įpročius.

Švari oda – sveika oda

Jei vakarais kruopščiai nenuvalysite visų ant odos paviršiaus nusėdusių nešvarumų, jie ims kauptis porose ir “apdovanos” jus inkštirais bei spuogeliais. Todėl odos valymas – pati svarbiausia grožio procedūra.

Prasidėjus vasarai skirkite jai dar daugiau dėmesio: juk karštu oru prakaito ir dulkių ant veido atsiranda kur kas greičiau. Vien vandeniu jų nuprausti nepavyks: vanduo atgaivina, bet nepašalina visų susikaupusių nešvarumų ir riebalų. Todėl svarbu pasirinkti tinkamas odos valymo priemones. O jų visa galybė: prausikliai, valikliai, pieneliai, tonikai ir šveitikliai. Išnaudokite geriausias jų savybes.

Pienelis ar tonikas?

Abu. Pienelis ir tonikas – porelė, kurios geriau neišskirti. Dažna moteris daro klaidą, apsiribodama tik makiažo valikliu arba pieneliu. Tačiau net geriausias pienelis negali visiškai pašalinti visų ant odos susikaupusių nešvarumų. Įsitikinkite pati. Nuvaliusi makiažą pieneliu, sudrėkinkite vatos gabalėlį vandeniu ir perbraukite juo veidą: ant vatos liks nešvarumų ir makiažo likučių. Todėl pienelį būtina nuprausti vandeniu arba toniku. Tik taip leisite odos poroms kvėpuoti.

Kita vertus, vien toniko odos nešvarumams nuvalyti taip pat nepakaks. Juk šios priemonės paskirtis kitokia: jis neskirtas makiažui valyti. Tonikas – tai odos valymą baigianti priemonė, atkurianti odos drėgmės pusiausvyrą ir paruošianti odą kitoms priemonėms – kremui ar serumui geriau įsisavinti. Todėl jį vartokite ne kaip pagrindinę, o kaip tarpinę odos valymo priemonę.

Oda bus dar švaresnė, jei kasdien vartosite veido prausiklį. Jį rinkitės pagal savo odos tipą. Sausai odai tiks kreminiai prausikliai, kurie ne tik valo odą, bet ir ją minkština bei drėkina. Normaliai odai tinka švelnios valomosios putos, atkuriančios normalią odos drėgmės pusiausvyrą. O riebią odą geriausia prausti putojančiais geliais, kurie išvalys poras ir sugers riebalų perteklių.

Atsikratykite senosios odos

Kiekvieną minutę oda atsikrato apie 30 tūkst. negyvųjų odos ląstelių. Visa bėda, kad jos linkusios kauptis odos paviršiuje, todėl netrukus padengia veidą ištisu sluoksniu, kuris paverčia švelnią ir spindinčią odą blankia ir šiurkščia. Tačiau nušveitusi veidą bent kartą per savaitę, šio sluoksnio atsikratysite ir vėl džiaugsitės pasiilgta spindinčia oda.

Šveisti būtina visų tipų odą, skiriasi tik reikalingas šveitimo dažnis. Štai normalią ir sausą odą derėtų šveisti kartą ar du, riebią – du tris kartus per savaitę. Švelniausius šveičiamuosius kremus galite vartoti ir kasdien. Tik svarbiausia – išsirinkti tinkamą priemonę.

  • Valomieji šveitikliai. Tokia priemonė pašalins negyvųjų ląstelių perteklių ir išvalys poras. Pačius švelniausius tokius šveitiklius galite vartoti kasdien. Tačiau jie tinkamiausi normaliai odai, be to, jaunai odai. Vėliau, prasidėjus odos senėjimo procesams, rinkitės drėkinamuosius šveitiklius, kad kompensuotumėte su amžiumi atsirandantį drėgmės trūkumą.
  • Gydomieji šveitikliai. Kenčiančioms nuo aknės protrūkių tiks šveitikliai su salicilo rūgštimi arba benzoilio peroksidu. Jie džiovina spuogelius, sugeria riebalų perteklių ir veikia antibakteriškai.
  • Enziminiai šveitikliai. Enzimai veikia odą švelniau negu kitos grūdėtųjų šveitiklių dalelės, todėl itin tinka jautriai odai.
    Kovai su raukšlėmis. Su amžiumi negyvųjų ląstelių sluoksnis kaupiasi vis dažniau, o oda nespėja atsinaujinti. Todėl veidas praranda spindesį, o šviesos neatspindinčioje odoje greičiau išryškėja nelygumai. Rinkitės šveitiklį su AHA rūgštimis – jo poveikis bus intensyvesnis. Brandžią odą galite šveisti dažniau negu jauną – du tris kartus per savaitę.
  • Sausai odai. Tokiai odai šveitimas itin svarbus: juk nepašalinus negyvųjų ląstelių sluoksnio įsiskverbti negali ir drėkinamasis kremas. Tik rinkitės tokį šveitiklį, kurio sudėtyje būtų pakankamai drėkinamųjų medžiagų: kakavos ar taukmedžių sviesto, simondsijų aliejaus ar kitų drėkiklių.

6 auksinės taisyklės

  • Rinkdamasi prausiklius ir valiklius būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Kai kurios medžiagos, užuot išvaliusios poras, tik sukels raudonį ir perštėjimą. Venkite tokių medžiagų kaip SD-40, izopropilo alkoholis.
  • Nepersistenkite! Odai būtinas šveitimas, bet ne per dažnas. Jei kasdien vartosite ir šveitiklį, ir odos atsinaujinimą skatinančią priemonę,odą  galite pažeisti. Į daugybės dabartinių priemonių sudėtį įeina AHA rūgščių, kurios nušveičia viršutinį odos sluoksnį. Vartojamos po vieną jos padeda išvengti užsikimšusių porų ir spuogelių, bet jų maišyti negalima. Pavyzdžiui, jei vakarais tepatės rūgštiniu naktiniu kremu, dieną leiskite veidui nuo AHA rūgščių pailsėti.
  • Net jei esate siaubingai pavargusi, jokiu būdu neikite miegoti kruopščiai nenusivaliusi makiažo. Vos viena naktis, praleista su nenuvalytu makiažu, – ir bėdų dėl užsikimšusių porų neatsikratysite bent savaitę.
  • Šveitiklį geriausia imti po maudynių duše – tada poros atsivėrusios, todėl iš jų lengviau pašalinti nešvarumus.
  • Po šveitimo procedūros oda tampa lengvai pažeidžiama kenksmingų saulės spindulių, todėl kaskart ją nušveitusi patepkite odą drėkinamuoju kremu su SPF.
  • Prausiklius, šveitiklius ir valomuosius gelius nuprauskite drungnu vandeniu. Karštas gali išsausinti odą.
Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/oda-reikalauja-gaivos

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.