- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Nuo žemės paviršiaus šluojamas “Ekranas”

Autorius: veidas.lt | 2011 01 21 @ 10:44 | Lietuva | No Comments

Pastatų griovimo darbus atliekanti bendrovė “Vaidva” dar praėjusių metų pabaigoje savo techniką atvairavo į buvusios bendrovės “Ekranas” teritoriją – pradėtas ardyti pirmasis stiklo cechas.

Teigiama, jog dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų teritoriją užimantys cechų pastatai pirkti vien tam, kad būtų nugriauti, – esą cecho sienos virs betono skalda, gamybos įrenginių likučiai – brangiu metalo laužu, o buvę didžiulės kineskopų gamyklos cechai bus nušluoti nuo žemės paviršiaus, penktadienį praneša dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Vaidva” komercijos direktorius Andrius Mikelskis sako, kad griaunamos tik pasenusios pastatų dalys – gamykla statyta dar sovietmečiu, taigi kai kurių statinių būklė avarinė.

Pirmąjį ir antrąjį stiklo cechus nusipirkusi bendrovė žada nugriauti tik dalį pastatų – būtent tuos plotus, kuriuose buvo stiklo lydymo krosnys.

“Jau dabar aišku, kad stiklo lydymo krosnys niekada nebebus panaudotos. Todėl tas pastatų dalis išgriovus ir vėl iš naujo atstačius, jos įgaus šiuolaikišką išvaizdą ir komercinę vertę. Sutvarkytus pastatus planuojame įrengti kaip sandėlius ir parduoti. Be to, buvusioje teritorijoje bus statybinio laužo surinkimo aikštelė, kurios Panevėžyje dar nėra”, – sakė A.Mikelskis.

Jis patvirtino, kad, įsigijusi abu pastatus, dalį į juos investuotų pinigų įmonė atgaus pardavusi atliekas – plytas, betono skaldą, metalo laužą. Planuojama, kad vien iš jų turėtų atsipirkti iki 40 proc. investicijų.

Į griaunamo statinio teritoriją atvežti malūnai vietoje mala betonines nuolaužas, kurios virsta betono skalda. “Betono skaldos kaina kelis kartus mažesnė nei dolomito ar granito, o savo kokybe ji gerokai lenkia dolomitinę”, – sakė A.Mikelskis.

Kubinis metras betono skaldos Aukštaitijoje kainuoja apie 30 litų. Kiek brangiau ją būtų galima parduoti Klaipėdos krašte, tačiau neapsimoka gabenti.

Visą Panevėžyje paruoštą betono skaldą nuperka aukštaičiai, ją naudojantys seniems keliams taisyti arba naujiems tiesti.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nuo-zemes-pavirsiaus-sluojamas-ekranas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.