- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Nematomų monstrų” premjera taps pirmuoju tiesiogiai internetu transliuojamu pektakliu

Autorius: veidas.lt | 2013 09 25 @ 17:06 | Teatras | No Comments

spektaklyjeJJ

“No theatre” verčia visiškai naują puslapį Lietuvos teatro istorijoje. Nenumaldomai artėjant aukštosios mados spektaklio “Nematomi monstrai” premjerai, žiūrovams skelbiama intriguojanti naujiena:
spalio 8d. “Teatro arenoje” vyksiantis reginys taps ne tik pirmąja pasauline šio romano ekranizacija, bet ir pirmuoju internetu transliuojamu lietuvišku spektakliu.
Pirmąją Ch.Palahniuck’o romano “Nematomi monstrai” ekranizaciją tiesiogiai transliuos portalas www.delfi.lt.

“Žinoma, teatras yra gyvas organizmas, ir jokios technologijos nepakeis tos magijos, kuri atsiranda susitikus gyviems kūrėjams su gyvais žiūrovais, bet labai džiaugiuosi dėl šios galimybės pasiekti didesnę auditoriją. Jau dabar žinau, kad kolegos iš Italijos, Rusijos bei Vokietijos spalio 8 dienos vakarą leis tiesiogiai stebėdami mūsų premjerą internetu. Galima sakyti, kad tai yra ir pačios spektaklio medžiagos padiktuotas sprendimas: Chuck’as Palahniuck’as savo romane daro prielaidą, kad kažkur egzistuoja “Dievo televizija,” po kurią naršo dievas ir stebi mus. Jei leidžiame sau tapti nuobodiems, jis tiesiog perjungia kanalą. Manau, kad žmonės, stebėsiantys “Nematomų monstrų” premjerą internetu, galės pasijausti būtent taip. Tai – didelė atsakomybė bei neeilinis iššūkis spektaklyje vaidinantiems artistams, kurie egzistuos tokiame keistame “ne teatro” pasaulyje,” – sakė spektaklio režisierius V.Bareikis.

“Nematomi monstrai” – tai jau antroji 4-ojo “No theatre” sezono premjera. Rugsėjo 17 d. teatro judėjimas žiūrovams pristatė didžiulio susidomėjimo sulaukusį sezono startą – apdovanojimus “NO AWARDS” . Į “Menų spaustuvėje” surengtus fiktyvius apdovanojimus susirinko apie 400 žmonių, ir jau šiuo pirmuoju darbu jiems buvo pristatytos 4-ojo “No theatre” sezono žaidimo taisyklės: naujų išraiškos bei komunikacijos priemonių paieškos, kurios padėtų pasiekti gyvą, šiuolaikinį teatro žiūrovą .

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/nematomu-monstru-premjera-taps-pirmuoju-tiesiogiai-internetu-transliuojamu-pektakliu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.