- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Mitingo Maskvoje atgarsiai

Autorius: veidas.lt | 2011 01 05 @ 15:14 | Aktualijos | No Comments

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija “Amnesty International” tris Rusijos opozicionierius, areštuotus po mitingo Maskvos Triumfo aikštėje gruodžio 31 dieną, pavadino sąžinės kaliniais.

“Trijų žmonių – Iljos Jašino, Konstantino Kosiakino ir Boriso Nemcovo sulaikymas yra žmogaus teisių pažeidimas. “Amnesty International” laiko juos sąžinės kaliniais, kurie buvo sulaikyti, kai vien taikiai siekė įgyvendinti savo teisę į susirinkimų laisvę ir laisvę pareikšti savo nuomonę”, – antradienio vakarą sakė “Amnesty International” Rusijos skyriaus vadovas Sergejus Nikitinas.

“Mes pareiškiame susirūpinimą dėl to, kad teisminis nagrinėjimas neatitiko pasaulinių teisingumo reikalavimų. Žinoma, kad teisėjas nepatenkino Boriso Nemcovo advokato prašymo panaudoti kaip įrodymą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad jis taikiai ėjo su teisėsaugininkais. Taip pat teisėjas atsisakė surengti dviejų teisėsaugos institucijų darbuotojų kryžminę apklausą”, – sakė S.Nikintinas.

“Rusijos Federacijos valdžia vėl neįvykdė savo įsipareigojimų ginti susirinkimų laisvę, kuri nustatyta Rusijos konstitucijoje. Mes reikalaujame paleisti sąžinės kalinius”, – pareiškė S.Nikitinas.

Anksčiau “Amnesty International” sąžinės kaliniais Rusijoje buvo pavadinusi opozicionierių Garį Kasparovą ir teisių gynėją Levą Ponomariovą, kuriuos milicija irgi sulaikė už dalyvavimą masinėse akcijose.

Gruodžio 31 dieną Maskvos Triumfo aikštėje įvyko piliečių aktyvistų mitingas, kurį surengti leido valdžia. Po mitingo milicija sulaikė keliasdešimt žmonių. Pastarosiomis dienomis Maskvos pirmosios instancijos teismai nuteisė mitingo dalyvius B.Nemcovą, I.Jašiną ir K.Kosiakiną areštu izoliatoriuje nuo 5 iki 15 parų.

Opozicionierius Eduardas Limonovas ketino surengti gruodžio 31 dieną Triumfo aikštėje savo mitingą. Gauti valdžios leidimą jam nepavyko. E.Limonovą sulaikė milicija, kai jis tik išėjo iš namų. Tą patį vakarą Maskvos teismas nuteisė jį 15 parų areštu izoliatoriuje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/mitingo-maskvoje-atgarsiai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.