- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Metų pabaigoje aukštųjų mokyklų gali sumažėti

Autorius: veidas.lt | 2011 03 22 @ 08:00 | Studijos | No Comments

Po mėnesio, paskelbus aukštųjų mokyklų išorinį vertinimą, kai kurie šalies universitetai gali būti priversti jungtis. Apie tai užsimena švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Jo teigimu, vertinimas parodys tikrąją aukštųjų mokyklų būklę, o tai Švietimo ir mokslo ministerijai leis “iš savo pusės imtis didesnės iniciatyvos”.

Išties, nepaisant to, kad pernai susijungė Kauno medicinos universitetas ir Veterinarijos akademija, o per kelerius metus mokslo institutų sumažėjo nuo 45 iki 11-os, aukštojo mokslo pertvarkos kelią skinasi pernelyg lėtai – universitetų skaičius vis dar dviženklis. “Pertvarkos akivaizdžiausiai lauktinos Vilniuje ir Kaune, kur išties pajėgas turėtų suvienyti ne viena aukštoji mokykla”, – “Veidui” pabrėžia G.Steponavičius, žadėdamas inicijuoti darbo grupę, sudarytą iš aukštųjų mokyklų atstovų, kuri iki metų pabaigos turės pasiūlyti galimo universitetų sujungimo veiksmų planą.

Jau ne vienus metus kalbama, kad tai neišvengiama, pavyzdžiui, sunkius laikus išgyvenančiam Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU). Tačiau VPU rektorius Algirdas Gaižutis tikina, kad apie jokius susijungimus kol kas nėra galvojama. Rektoriaus teigimu, šiuo metu valstybinės aukštosios “užsivertusios svarbesniais rūpesčiais”, mat nuo kitų metų jos turės tapti viešosiomis įstaigomis.

Tuo metu Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka primena, kad savo noru universitetai vargu ar gali jungtis: “Be politinio įsikišimo vargu ar kas nors gali vykti. Manau, kad padaryta analizė bus labai svarbi galvojant apie galimus susijungimus.”

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/metu-pabaigoje-aukstuju-mokyklu-gali-sumazeti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.