- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kultūros darbuotojų algos turbūt nekils, bet didės finansavimas projektams

Autorius: veidas.lt | 2010 11 28 @ 14:11 | Kultūra,Lietuva | No Comments

Šalies valdžia kitąmet turbūt dar nedidins kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų, bet kultūrininkai gali gauti daugiau pajamų rengdami projektus, nes įvairioms programoms numatomas didesnis finansavimas, teigia kultūros ministras.

“Siūlymas dėl atlyginimų didinimo 5-10 proc. susilaukė gana neigiamos reakcijos, preliminariai svarstant su įvairiomis žinybomis, su valdžios institucijomis, įvairių valdžių kontekstuose”, – BNS sakė A.Gelūnas, rugsėjį kalbėjęs apie būtinybę kelti kultūrininkų algas.

“Tai buvo priimta kaip fiskalinio deficito didinimas tuo metu, kai reikia fiskalinės drausmės”, – aiškino ministras.

Rudenį buvo atlikta lyginamoji visų kultūros darbuotojų atlyginimų analizė, kuri, A.Gelūno teigimu, parodė, kad atlyginimai turi būti didinami, nes jie yra “netoleruotinai mažose ribose” .

Ministras pabrėžė, kad vis dar neatmetama galimybė lengvinti kultūros ir meno darbuotojų suteikiant jiems mokestinių lengvatų, tačiau, anot A.Gelūno, vykstančios diskusijos nenuteikia optimistiškai.

“Šiuo metu Seime yra kaip tik diskutuojama dėl mokesčių lengvatų, bet kol kas ženklai rodo, kad dar tam optimizmui yra ankstoka”, – kalbėjo ministras.

A.Gelūnas sakė manantis, kad Kultūros ministerijos biudžetas kitais metais didės, daugiausia – įvairioms programoms, o kultūrininkai galėtų tikėtis gauti didesnį finansavimą rengdami projektus.

“Programoms didės. Turiu omenyje tautinių mažumų kultūrinės raiškos skatinimą, regionų kultūrinės plėtros programą, knygų įsigijimą. Keleto eilučių padėtis tikrai pagerėjo, nors ir nelabai ženkliai (…) Sakykime, šiuo metu yra daugmaž sulygta, kad tautinėms mažumoms lyginant su pernai biudžetas didėja 40 proc., nuo 629 tūkst. litų iki maždaug 1,03 mln. litų”, – pasakojo ministras.

“Regionų kultūros programoms milijonas atsiranda iš apskričių buvusios programos ministerijos biudžeto eilutėje. Knygų įsigijimas didės gal ne taip reikšmingai, bet vistiek didės”, – tvirtino A.Gelūnas.

Ministras pasakojo, kad su kultūrininkų profesinėmis sąjungomis tariamasi, kaip reikėtų padidinti minėtųjų darbuotojų atlyginimų lubas.

“Dabar antradienį vyks susitikimas su profsąjungomis ir mes norime pasirašyti kolektyvinę sutartį su jomis ir pažvelgti giliau, nes aptarėme, kad tas kosmetinis 5 proc. padidinimas būtų labai vienetinis reiškinys ir galbūt neišspręstų įsisenėjusios problemos. Kolektyvinės sutarties pasirašymas reikštų, kad mes tas vadinamas atlyginimo koeficiento žirkles išplėstume”, – tvirtino ministras.

Anot jo, Kultūros ministerija tikisi pasiūlymą dėl algų lubų išplėtimo pateikti kitų metų Seimo pavasario sesijoje.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kulturos-darbuotoju-algos-turbut-nekils-bet-dides-finansavimas-projektams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.