- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Klaipėda stabdo vėjo jėgainių statybas

Autorius: veidas.lt | 2011 02 25 @ 14:00 | Aktualijos | No Comments

Pajūrio politikai stabdo vėjo energetikos vystymą rajone – Klaipėdos rajono taryba nusprendė nuo šiol nepritarti vėjo jėgainių plėtojimui iki kol nebus priimti valstybės institucijų teisės aktai, reglamentuojantys vėjo jėgainių statybą bei nebus parengtas specialusis jėgainių plėtros planas, penktadienį informuoja “Vakarų ekspresas”.

Pasak rajono mero Vaclovo Dačkausko, dėl gaivališkos vėjo jėgainių statybos stabdymo kreipėsi 13 rajono bendruomenių, esą kol nėra atitinkamos įstatymų bazės, nustatytų sanitarinių normų, iškyla grėsmė gyventojų sveikatai, normalioms gyvenimo sąlygoms ir nuosavybės nuvertėjimui.

Specialistų nuomone, vėjo jėgainių plėtra rajone sunkiai vyksta todėl, nes rajonas yra tankiai apgyvendintas, žmonės nori rekreacinių, o ne pramoninių zonų šalia savo namų.

Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vida Vytienė akcentavo, kad savivaldybė jau beveik 10 metų inicijuoja įvairių teisės aktų, reglamentuojančių vėjo jėgainių plėtrą, priėmimą, tačiau jų iki šiol nėra.

Dar pernai pati savivaldybė, bandydama sureguliuoti jėgainių statybą, nusprendė rengti jų išdėstymo specialųjį planą. Toks planas po visų konkursinių procedūrų dar tik pradedamas rengti ir rajono biudžetui kainuos 48 tūkst. litų. Bet ir parengus šį planą, anot V. Vytienės, jis bus pateiktas tvirtinti rajono tarybai tik tuomet, kai Vyriausybė priims atitinkamus teisės aktus.

Tuo tarpu rajono savivaldybė jau yra išdavusi nemažai planavimo sąlygų veiklai, susijusiai su vėjo jėgainių statyba rajone – ne mažiau kaip 50 vėjo jėgainių statyti. Tačiau, anot V. Vytienės, verslininkai žino ir planavimo sąlygose yra įrašyta, kad jėgainių statyba nebus galima, kol nebus priimti atitinkami teisės aktai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/klaipeda-stabdo-vejo-jegainiu-statybas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.