- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kai kurias prekes lietuviai perka tik kiniškas

Autorius: veidas.lt | 2012 02 07 @ 17:00 | Verslas | 1 Comment


Jau daugiau nei 80 proc. pasaulyje parduodamų plataus vartojimo prekių pagaminama Kinijoje, šių prekių daugėja ir Lietuvos parduotuvių lentynose. Kai kuriose prekių kategorijose didžiausia pasaulyje eksportuotoja Kinija jau kelinti metai yra nenurungiama lyderė.
Pavyzdžiui, kaip teigia UAB „Kinijos vartai“ direktorius Gražvydas Virvičius, lietuviai šiandien nuperka daugiausiai kiniškų elektronikos prekių: ypač populiarūs MP3 grotuvai, televizoriai, įvairūs buities prietaisai, automobilių navigacijos įrenginiai. Taip pat lietuviai itin noriai perka kiniškus baldus, indus, vaikiškus žaislus, tekstilės gaminius.
Prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Olga Malaškevičienė teigia, kad lietuviai ypač yra pamėgę kiniškus indus – jų nuperkama gerokai daugiau nei pagamintų kitose šalyse. „Tačiau Kinija, kaip gamybos šalis, mūsų tinklo parduotuvėse dar nedominuoja“, – pripažįsta O.Malaškevičienė.
VšĮ „Versli Lietuva“ gen. direktoriaus Pauliaus Lukausko teigimu, jei didžiausi pasaulio gamintojai gamybos šalimi ir toliau rinksis Kiniją, tai šių prekių dalis išliks didelė ir Lietuvos parduotuvių asortimente. Tuo labiau jei kalbame apie tokią kategoriją prekių, kurių pati Lietuva negamina arba gamina labai mažai. „Jei kompanija „Apple“ toliau gamins „iPad’us“ Kinijoje, tai mes ir pirksime juos kiniškus. Mums aktualesni tie produktai, kuriuos mes patys gaminame, bet ir čia visada bus tokių pirkėjų, kuriems svarbiausia maža kaina, bet ne kokybė ir kur ta prekė pagaminta. O nukonkuruoti kinus kaina lietuviai niekada nebus pajėgūs“, – neabejoja P.Lukauskas.
Tiesa, Kinija pastaruoju metu itin stengiasi gerinti prekių kokybę, mėgina kratytis ir pigios darbo jėgos šalies etiketės. Pavyzdžiui, šalis siekia prekes žyminčius užrašus „Pagaminta Kinijoje“ pakeisti naujais – „Sukurta Kinijoje“.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kai-kurias-prekes-lietuviai-perka-tik-kiniskas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.