- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Japoniją nuniokojusio drebėjimo ir cunamio aukų skaičius perkopė 9 400

Autorius: veidas.lt | 2011 03 23 @ 11:59 | Aktualijos | No Comments

Japonijos policijos agentūra pranešė, kad kovo 11 dieną šalį nuniokojusio galingo žemės drebėjimo ir jo sukelto milžiniško cunamio aukų skaičius jau perkopė 9 400.

Dar daugiau nei 14 700 asmenų vis dar laikomi dingusiais be žinios. Neatmetama, kad dalis pavardžių sąrašuose gali dubliuotis ir kai kurie žuvusieji, kurių tapatybės dar nenustatytos, figūruoja dingusių asmenų sąraše. Tačiau pareigūnai mano, kad galutinis stichinės nelaimės aukų skaičius viršys 18 tūkstančių.

Kaip pranešė policijos atstovas spaudai Hitoshi Sugawara (Hitošis Sugavara), vien Mijagio prefektūroje, kuri yra vienas iš labiausiai nuo stichijos nukentėjusių regionų, aukų skaičius turėtų perkopti 15 tūkstančių.

Kitų nuniokotų regionų policijos atstovai atsisakė prognozuoti galutinį aukų skaičių, tačiau sakė, kad jų rajonuose oficialiai jau patvirtintas beveik 3 700 žmonių mirties faktas.

Nacionalinė policijos agentūra nurodė, kad iki šiol surinkti 9 408 žuvusių žmonių palaikai, o 14 716 asmenų vis dar laikomi dingusiais be žinios.

Pastangas išsiaiškinti tikslų aukų skaičių komplikuoja tai, kad milžiniškos bangos veikiausiai nunešė daug kūnų į vandenyną, kaip tai padarė 2004 metais Indijos vandenyno regioną nusiaubęs cunamis, po kurio daug žuvusiųjų taip ir nebuvo rasti.

Taip pat gali būti, kad kai kurie dingusiais laikomi žmonės stichinių nelaimių metu buvo išvykę iš regiono ir iki šiol dar nesusisiekė su artimaisiais ar pareigūnais.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/japonija-nuniokojusio-drebejimo-ir-cunamio-auku-skaicius-perkope-9-400

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.