- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Išpuolius Norvegijoje surengęs A. Breivikas kaltas nesijaučia

Autorius: veidas.lt | 2011 07 26 @ 10:27 | Užsienis | 1 Comment

AFP

Pirmadienį visas pasaulis pagerbė kraupių išpuolių Norvegijoje aukas. Kaip teigia žiniasklaida, Norvegijoje pirmadienio vakarą pagerbti žuvusiųjų susirinko net apie 150 tūkst. žmonių.

Tuo tarpu žudynes įvykdęs A. Breivikas stojo prieš teismą. “Lietuvos žinios” teigia, kad “32 metų norvegas neneigė iššaudęs žmones valdančiosios Darbo partijos jaunimo stovykloje, o prieš tai susprogdinęs pastatą Osle, bet teisme nepripažino savo kaltės. Jis sakė norėjęs išgelbėti Norvegiją ir Vakarų Europą nuo kultūrinio marksizmo. Abiejų teroro aktų aukų skaičius – 93 žmonės, bet jis gali didėti, nes kelių dingusiųjų kūnai dar nerasti.”

“Lietuvos rytas“ praneša, kad “Po neužtrukusio teismo posėdžio teisėjas K. Hegeris citavo A. B. Breiviko žodžius, kad jis turi du bendrininkus. Kurioje šalyje, neaišku. Tačiau manifeste A. B. Breivikas daug dėmesio skiria Jungtinėje Karalystėje veikiančiai Anglijos gynybos lygai.

Tuo tarpu Lenkijos žiniasklaida vakar pranešė, kad tariamas A. B. Breiviko bendrininkas sulaikytas šioje šalyje. Esą Vroclavo gyventojas pardavė norvegui chemikalų, kurie panaudoti bombai gaminti. Vėliau pranešta, kad minėtas lenkas Norvegijos žudynių byloje bus tik liudytojas.”

“Ar Norvegiją sukrėtę įvykiai gali pasikartoti Lietuvoje?”, – klausia “Vilniaus diena”. Dienraštis rašo: “Šalies institucijos pripažįsta, jog kova su kraštutinių pažiūrų fanatikais nėra labai efektyvi, ir tai kelia susirūpinimą. Po smurto įvykių Norvegijoje visoje Europoje imta gerokai atidžiau nagrinėti pastaruoju metu vis aukščiau galvą keliančius vietinius radikaliai nusiteikusius asmenis ir jų grupuotes.

Vilniuje praėjusią savaitę policija sulaikė mažiausiai 10 skustagalvių, kurie įmetė į salę dūminį užtaisą per filmo apie antifašistus premjerą. Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia kol kas nematantis grėsmės Lietuvos saugumui, tačiau pastaruoju metu VSD pastebi, kad pavieniai kraštutinių pažiūrų lietuviai palaiko ryšius su Europos ekstremistinėmis organizacijomis. Departamentas tikina dedantis pastangas, kad būtų susekti visi “provokacijas sėjantys elementai”. “Pagal savo kompetenciją VSD stebi kraštutinių pažiūrų, ekstremistinių organizacijų ir pavienių asmenų veiklą Lietuvoje”, – teigiama pirmadienį išplatintame departamento pranešime spaudai.”

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/ispuolius-norvegijoje-surenges-a-breivikas-kaltas-nesijaucia

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.