- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Į užsienį keliauja mažiau ir svečius priima rečiau

Autorius: veidas.lt | 2011 01 25 @ 13:00 | Politika | 1 Comment

Palyginti su pirmtaku Valdu Adamkumi, prezidentė Dalia Gybauskaitė kur kas rečiau vyksta vizitų į užsienio valstybes, mažiau ir pati Lietuvoje priima užsienio šalių vadovų. Suskaičiavus V.Adamkaus antrosios kadencijos ir D.Grybauskaitės prezidentavimo pirmųjų pusantrų metų rezultatus matyti, kad ankstesnis prezidentas ir keliavo, ir savo rango svečių priėmė 40 proc. daugiau.

Prezidentūra šiuos skirtumus komentuoja lakoniškai: “Užsienio vizitų prezidentė važiuoja tiek ir ten, kur to reikalauja valstybės interesai, todėl dauguma jos vizitų yra darbiniai, jais siekiama konkrečių rezultatų.”

Politologas Tomas Janeliūnas pabrėžia, kad analizuojamas V.Adamkaus prezidentavimo laikotarpis buvo pati Lietuvos narystės ES, NATO pradžia, tad tuometinį diplomatinį suaktyvėjimą galima sieti su naujos narės prisistatymu, svečių dėmesiu jai. Be to, ankstesnis prezidentas vienu savo užsienio politikos prioritetų laikė Rytų kaimynų – Ukrainos, Gruzijos priartinimą prie Europos, tad dažni vizitai į šias šalis gerokai patankino jo užsienio kelionių grafiką.

“D.Grybauskaitė tokių uždavinių sau nekelia – tad ir vizitų mažiau”, – sako T.Janeliūnas.

Eksperto manymu, vien prezidentų užsienio kontaktų skaičius, nors ir akivaizdžiai skiriasi, dar neko nesako apie šalies užsienio politikos kokybę. “Juk ne visi vizitai baigiasi konkrečiais susitarimais, ne visada sprendžiamos problemos. Pavyzdžiui, proginiai susitikimai vargu ar turi didelę išliekamąją vertę”, – svarsto politologas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/i-uzsieni-keliauja-maziau-ir-svecius-priima-reciau

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.