- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

I. Degutienės patarėjai priemokų negauna

Autorius: veidas.lt | 2010 05 11 @ 10:04 | Lietuva | No Comments

Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės patarėjai ir sekretoriato politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai priemokų už darbą negauna.

„Seimo Pirmininkės politinio pasitikėjimo komandoje dirbantiems tarnautojams nėra mokami jokie priedai prie atlyginimo, – sakė Seimo Pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys. – Visi puikiai suprantame, kad šiuo ekonomikos ir finansų sunkmečiu kiekvienas privalome dėti visas asmenines pastangas taupyti valstybės biudžeto lėšas ir jas naudoti racionaliai bei efektyviai“.

Praėjusį ketvirtį kai kuriems prezidentės Dalios Grybauskaitės, premjero Andriaus Kubiliaus, ministrų patarėjams ir viceministrams skirta daugiau nei 300 tūkst. litų priemokų.

Seimo Audito komitetui valstybinės institucijos pradėjo teikti duomenis apie pirmaisiais šių metų mėnesiais darbuotojams išmokėtus atlyginimus. Iš jų matyti, kad daugeliui pagrindinėse krašto įstaigose triūsiančių politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų prie atlyginimų mokėtos ir priemokos, rašo “Lietuvos žinios”.

Prezidentės patarėjams per ketvirtį skirta 99 tūkst. litų priemokų. Kai kuriems premjero A.Kubiliaus patarėjams ir ministro pirmininko tarnyboje dirbantiems politinio pasitikėjimo tarnautojams per tris mėnesius papildomai priskaičiuota 44 tūkst. litų.

Iš dešimties ministerijų pateiktų duomenų matyti, kad kai kuriems viceministrams ir ministrų patarėjams pirmąjį ketvirtį nustatyta priemokų už beveik 163 tūkst. litų. Seimo kanceliarija duomenų apie darbo užmokestį dar nepateikė.

Prezidentei D.Grybauskaitei padeda 34 politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Krašto vadovės potvarkiu 31 jų praėjusį ketvirtį buvo mokamos priemokos už didesnį nei įprasta darbo krūvį. Kaip informavo prezidentės spaudos tarnyba, išmokėtų priemokų vidurkis neviršijo 25 proc. pareiginės algos.

Premjeras A.Kubilius turi dešimt patarėjų. Šešiems jų ministro pirmininko potvarkiais yra skirtos priemokos. Kaip LŽ paaiškino premjero atstovė spaudai Jarda Paukštienė, papildomos piniginės išmokos nustatytos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. “Toks krūvis susidarė dėl to, kad dalis ministro pirmininko politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių yra laisvos”, – sakė ji.

Ministrai taip pat nevengia skirti priemokų viceministrams ar savo patarėjams. Daugiausia jų – 34,4 tūkst. litų – praėjusį ketvirtį priskaičiuota Ūkio ministerijoje. Krašto apsaugos ministerijoje priemokoms skirta 34 tūkst. litų, Žemės ūkio ministerijoje – 28,7 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/i-degutienes-patarejai-priemoku-negauna

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.