- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Filipinų sostinėje siautęs gaisras paliko tūkstančius benamių

Autorius: veidas.lt | 2010 04 26 @ 15:00 | Aktualijos | No Comments

Tūkstančiai žmonių liko be pastogės per milžinišką gaisrą, kuris sekmadienį nuniokojo vieną tankiai gyvenamą lūšnynų rajoną Filipinų sostinėje.

Gaisras, kuris tikriausiai kilo dėl netvarkingos elektros instaliacijos, siautėjo ilgiau nei septynias valandas ir sunaikino šimtus namų.

Kol kas vienintelė patvirtinta šios nelaimės auka yra vyras, kuris žuvo, kai išbėgęs iš degančio namo sugrįžo į jį išnešti oro kondicionieriaus, nurodė vietos administracijos pareigūnas Obetas Madarangas, pridūręs, kad dar keturi žmonės buvo sužeisti.

Pasak O.Madarango, namus prarado maždaug 2 600 šeimų – apie 15 tūkst. žmonių, kuriems būtina skubi humanitarinė pagalba.

“Turime pakankamai maisto, tačiau stinga geriamojo vandens ir kilnojamųjų tualetų”, – sakė O.Madarangas naujienų agentūrai AFP.

Namus praradusi 28 metų May Llegue (Mei Lijegvė) sakė, kad nukentėjusieji dėkingi už dalijamą maistą, tačiau nerimauja, ar vyriausybė juos aprūpins kitais būtiniausiais dalykais.

“Mums reikalinga patalynė, nes daug vaikų neturi kur miegoti. Taip pat reikalinga medicinos pagalba senyviems žmonėms”, – aiškino ji.

Pasak O.Madarango, gaisras tame lūšnyne įsiplieskė veikiausiai dėl neteisėto prisijungimo prie elektros tinklų.

“Daug žmonių neteisėtai prisijungia prie elektros linijų. Manome, jog dėl tos pačios priežasties čia kilo ir prieš šešerius metus siautęs gaisras”, – sakė pareigūnas.

Jis pridūrė, kad per šį gaisrą pavyko išvengti didesnio aukų skaičiaus, nes liepsnos įsiplieskė sekmadienio popietę, kai žmonės nemiegojo. “Jeigu tai būtų įvykę naktį, būtų žuvę daug žmonių”, – pabrėžė O.Madarangas.

Jungtinių Tautų duomenys rodo, kad sausakimšuose Manilos metropolio lūšnynuose gyvena beveik keturi milijonai žmonių – apie 35 proc. Filipinų sostinės gyventojų.

Tokiuose lūšnynų kvartaluose dažnai kyla dideli gaisrai, tačiau jų gyventojai greitai vėl atstato savo palaikius būstus.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/filipinu-sostineje-siautes-gaisras-paliko-tukstancius-benamiu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.