- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

“Expo 2010″ skirtame pašto ženkle – vėliavos spalvų oro balionas

Autorius: veidas.lt | 2010 04 09 @ 16:56 | Aktualijos | 1 Comment

Lietuvos paštas šeštadienį į apyvartą išleidžia pašto ženklą “Pasaulinė paroda “Expo 2010 Šanchajus”, skirtą Lietuvos dalyvavimui Kinijoje gegužę vyksiančioje pasaulinėje parodoje “Expo 2010″ pažymėti.

Kaip skelbia Lietuvos paštas, ženkle, kurio nominalinė vertė siekia 2,90 lito, pavaizduotas Lietuvos vėliavos spalvų oro balionas virš Šanchajaus.

Pašto ženklai spausdinami lapeliuose po 6 ženklus ir du skirtingus kuponus. Lapelių, kuriuos spausdino Austrijos sostinėje, Vienoje, esanti spaustuvė “Osterreichische Staatsdruckerei GmbH” tiražas yra 37,5 tūkstančio.

Kartu su naujuoju pašto ženklu išleidžiami pirmos dienos vokai su pašto ženklu ir lietuvišku kuponu bei pašto ženklu ir kinišku kuponu, taip pat pirmos dienos vokas su mažu lapeliu ir suvenyrinis lapas. Pašto ženklą, pirmos dienos voką ir suvenyrinį lapą sukūrė dailininkas Henrikas Ratkevičius.

Specialiai parodai “Expo 2010″ išleistų lietuviškų pašto ženklų bus galima įsigyti ir parodoje esančiame Lietuvos paviljone, jame parodos lankytojai galės išsiųsti iš Kinijos atvirlaiškius su specialiu pašto ženklu. Juos adresatams pristatys Lietuvos paštas.

Tai jau antras pašto ženklas, kurį, Lietuvos dalyvavimo pasaulinėje parodoje proga, išleidžia Lietuvos paštas. 2008-aisiais išleistas originalus lašo formos pašto ženklas, skirtas Ispanijoje vykusiai parodai “Expo Zaragoza 2008″.

Parodoje, kurios pagrindinė tema – “Geresnis miestas, geresnis gyvenimas”, bus pristatomi pažangiausi miestų planavimo pavyzdžiai, pabrėžiama harmonijos su aplinka svarba. Paroda prasidės gegužės 1-ąją, o joje savo ekspoziciją tarp 192 valstybių pristatys ir Lietuva, bandysianti stebinti žaluma, matoma iš oro baliono skrydžio.

Lietuva yra pirmaujanti pasaulyje pagal oro balionų skaičių, tenkantį vienam šalies gyventojui, o sostinė Vilnius – vienintelė Europos sostinė, virš kurios įmanomi skrydžiai oro balionu.

Šanchajaus “Expo 2010″ be 192 valstybių taip pat turėtų dalyvauti ir 49 tarptautinės organizacijos. Organizatoriai skelbia, kad tai bus didžiausia iš visų iki šiol vykusių pasaulinių parodų, joje laukiama apie 70 mln. žmonių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/expo-2010-skirtame-pasto-zenkle-veliavos-spalvu-oro-balionas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.