- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Didžiosios Britanijos princas Harry prisidės prie Afganistano karo veteranų žygio į Šiaurės ašigalį

Autorius: veidas.lt | 2011 03 26 @ 14:59 | Aktualijos | No Comments

Didžiosios Britanijos princas Harry (Haris) penktadienį paskelbė ketinąs parodyti solidarumą sužeistiems Afganistano karo veteranams, prisidėdamas prie jų nedidelės grupės žygio į Šiaurės ašigalį, tačiau lydės juos tik dalį kelio.

Princas Harry planuoja nuo kovo 29 dienos tris dienas dalyvauti šios sunkios ekspedicijos dalyvių mokymuose Norvegijoje, o vėliau penkias dienas lydės juos žygyje. Šią kelionę rengia labdaros organizacija “Walking With the Wounded”, kurios globėjas yra princas Harry.

Tarp ekspedicijos dalyvių, bus keturi veteranai, kurie buvo sunkiai sužeisti aktyviosios tarnybos metu, iš jų du buvę kariai amputuotomis galūnėmis.

“Tai, ko imasi “Walking With The Wounded” Šiaurės ašigalio komanda, yra nepaprastas nuotykis, tapsiantis sunkiausiu iššūkiu”, – sakoma princo pranešime.

Ekspediciją į Arktį rengiantis judėjimas tikisi, kad privatūs asmenys ir bendrovės paaukos jų organizacijai 2 mln. svarų (7,9 mln. litų).

Princas Harry išreiškė viltį, kad paaukotos lėšos “iš esmės pakeis sužeistų vyrų ir moterų iš mūsų Ginkluotųjų pajėgų gyvenimą”.

Afganistano karo veteranus lydės du ekspedicijos vadovai ir šį regioną pažįstantis vedlys norvegas.

Planuojama, kad žygis truks keturias savaites; jo metu tikimasi pėsčiomis nueiti apie 320 kilometrų Arkties vandenyną dengiančiu ledu. Ekspedicijos dalyviai temps roges su įranga, kai temperatūra tuo metu tikriausiai bus gerokai žemesnė už nulį.

Šiame žygyje dalyvaus keturi sužalojimus Afganistane patyrę veteranai: 30 metų kapitonas Martinas Hewittas (Martinas Hiujitas), 28 metų kapitonas Guy Disney (Gajus Disnis), 28 metų seržantas Steve’as Youngas (Stivas Jangas) ir 24 metų eilinis Jaco Van Gassas (Džakas Van Gasas).

“Šia ekspedicija siekiame pademonstruoti visų rangų sužeistiems kariams, kad netgi patyrus sužalojimų galima pasiekti didžių dalykų, – sakė M.Hewittas. – Mūsų mokymai baigti, dabar laikas į šaltį.”

Princas Harry planuoja palikti šią grupę balandžio 5 dieną ir tęsti karybos studijas; vėliau balandį jis taps vyriausiuoju pabroliu per savo brolio princo Williamo (Viljamo) vestuves.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/didziosios-britanijos-princas-harry-prisides-prie-afganistano-karo-veteranu-zygio-i-siaures-asigali

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.