- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Dešimtieji Metų valstybės tarnautojo rinkimai

Autorius: veidas.lt | 2014 07 05 @ 14:00 | Politika | 1 Comment


Šiemet savaitraštis „Veidas“ dešimtą kartą skelbia geriausią Metų valstybės tarnautoją ir valstybės instituciją. Geriausias 2014 metų valstybės tarnautojas apdovanotas liepos 1 d. Valdovų rūmuose. Šia proga – žvilgsnis ir į valstybės tarnybą Lietuvoje.

Šiemet “Veidas” įvedė keletą naujovių Metų valstybės tarnautojo rinkimuose. Apklausiamiems valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų atstovams buvo pateiktas atviras klausimas, leidžiantis patiems pasiūlyti geriausią, jų nuomone, valstybės tarnautoją. Kitaip nei pernai, respondentai galėjo rinktis tiek iš karjeros, tiek iš politinio (asmeninio) pasitikėjimo, tiek iš statutinių valstybės tarnautojų ir įstaigų vadovų.
Dalyvauti rinkimuose negalėjo tik pastarųjų trejų metų “Veido” Metų valstybės tarnautojo rinkimų nugalėtojai.
Nuo praėjusių metų šiek tiek pakeista ir balų skyrimo tvarka: balsai buvo sumuojami atsižvelgiant į jiems skirtus balus, papildomi taškai už įvardijimą Metų valstybės tarnautoju nepridedami. Šiemet rinkimai išsiskyrė tuo, kad respondentų skirti balsai buvo išsidėstę labai skirtingai, pildžiusieji klausimynus rinko labai skirtingus asmenis ir institucijas.
Toks balsų išsidėstymas rodo, kad turime daug gerai dirbančių ir sąžiningų žmonių, tiesiog ne apie visus juos žinome.
Apklausti visų ministerijų viceministrai, kancleriai, skyrių ir departamentų vadovai bei miestų ir rajonų savivaldybių vicemerai, administracijų direktoriai, kitų svarbiausių valstybės institucijų vadovai bei didžiausių įmonių atstovai šiemet daugiausiai balsų skyrė Deividui Kriaučiūnui, Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos generaliniam direktoriui.
Jis išrinktas 2014 metų valstybės tarnautoju, o Europos teisės departamentas užėmė ketvirtą vietą geriausių valstybės institucijų rikiuotėje (institucijai skirta 18 balų). Metų valstybės tarnautoju išrinktas D.Kriaučiūnas surinko 34 balus, nuo praėjusių metų užimtos aštuntos vietos pakildamas į pirmąją. Jis ne naujokas Metų vadovų rinkimuose, tačiau tik dabar sulaukė daugiausiai palaikymo.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 262014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/desimtieji-metu-valstybes-tarnautojo-rinkimai

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.