- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Dėl plikledžio įvyko daug avarijų

Autorius: veidas.lt | 2010 10 15 @ 11:47 | Lietuva | No Comments

Lietuvos rytinėje dalyje penktadienio rytą netikėtai susiformavus plikledžiui, Vilniaus ir Kauno apskrityse įvyko daugiau nei įprastai avarijų, dauguma iš jų – ant viadukų miestuose ir jų prieigose, BNS pranešė pareigūnai.

Vilniaus mieste nuo 5 iki 10 valandos ryto buvo užregistruoti 5 įskaitiniai eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės, ir dar apie pusšimtį techninių eismo įvykių.

Avarijų buvo daug ir Kauno apylinkėse – 7 eismo įvykiai buvo užfiksuoti miestą kertančio kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai 4 kilometrų ruože – dažniausiai ties viadukais.

Skaudus eismo įvykis užfiksuotas Kauno rajono Vilkijos seniūnijoje, kur penktadienio rytą per vieną avariją nukentėjo šeši žmonės. Be šio įvykio, Kauno rajone įvyko dar penkios avarijos.

Galiojant tvarkai, pagal kurią dėl eismo įvykio kaltininko sutarę ir eismo įvykio schemą nusibraižę vairuotojai į policiją gali kreiptis vėliau, policija teigia, kad jai pranešta anaiptol ne apie visus techninius eismo įvykius.

Draudimo bendrovė “Lietuvos draudimas” informavo, kad penktadienį nuo 8 iki 9 val. ryto Lietuvoje ji gavo 50 pranešimų dėl eismo įvykių.

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kai kurie kelių ruožai, ypač ant tiltų ir viadukų, penktadienio rytą apledėjo ir tapo slidūs. Plikledis susiformavo pragiedrėjus, apie 7-8 valandą.

Vilniaus ir Kauno apskrityse slidūs kelių ruožai buvo barstomi.

„alfa.lt“ praneša:

Trys iš keturių avarijų, kuriose nukentėjo žmonės, įvyko Laisvės prospekte. Čia sužalotas vairuotojas, kurio nesuvaldytas automobilis atsitrenkė į bortelį, partrenkta pėsčioji, nukentėjo ir trijų automobilių susidūrime dalyvavę žmonės. Dar viena avarija įvyko kelyje iš Trakų į Vilnių, kur vairuotojo nesuvaldytas automobilis nulėkė nuo kelio ir apsivertė.

Vos per keletą valandų padarytų avarijų skaičius turėtų didėti, nes didelė vairuotojų dalis į pareigūnus nesikreipia, o įvykio schemą nubraižo patys ir praneša draudikams.

Pareigūnai perspėja vairuotojus būti atidesnius kaskart, kai tik keičiasi eismo sąlygos. Būtent atidumo stoka kasmet kalta dėl per pirmąsias šalnas smarkiai išaugusio avarijų skaičiaus.

„lrytas“ informuoja:

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja vilniečius, jog mieste dėl slidžios kelio dangos susidarė pavojingos eismo sąlygos. Ypač pavojinga šįryt buvo važiuoti viadukais. Anot policijos, retame iš jų šįryt nebuvo užregistruota eismo įvykių. Daugiausia avarijų įvyko ant Lazdynų tilto – čia susidūrė keliolika automobilių. Pavojingiausi viadukai šie: Jasinskio ir Liubarto g.; Laisvės pr. ir Oslo g.; Liepkalnio ir Dunojaus g.; Laisvės pr. ir Narbuto g.; ant viaduko Dariaus ir Girėno g. Plikledis susidarė apie 7-8 valandą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, penktadienį nuo 5 val. ryto mieste buvo užfiksuoti 45 techniniai eismo įvykiai ir 5 eismo įvykiai su nukentėjusiaisiais. Pareigūnai pažymi, jog galiojant tvarkai, pagal kurią dėl eismo įvykio kaltininko sutarę ir eismo įvykio schemą nusibraižę vairuotojai į policiją gali kreiptis vėliau, šiuo metu policijai pranešta anaiptol ne apie visus techninius eismo įvykius.

Didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ jau skaičiuoja pirmuosius vairuotojų patirtus nuostolius dėl kelius padengusio plikledžio.

Šįryt per vieną darbo valandą, nuo 8 iki 9 val. ryto, Žalų skambučio centro specialistai užregistravo 50 pranešimų dėl eismo įvykių, kai vidutiniškai per valandą užregistruojama apie 30 įvykių.

Vidutinė šio ryto nuostolio vertė – 1,5 – 2 tūkst. litų.

Vilniuje avarijos įvyko ant viadukų Žvėryne, Laisvės prospekte, Dariaus ir Girėno bei kitose gatvėse.

„Paprastai staiga pasikeitusios vairavimo sąlygos keliuose lemia staigų avarijų skaičiaus šuolį, ką parodė šio ryto avarijos. Raginame vairuotojus ypač rytais, būti atidesniais, nepamiršti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžių ir pasirūpinti, kad jų automobiliai būtų tinkamai paruošti žiemai“, – sakė “Lietuvos draudimo” Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Vidutiniškai per dieną „Lietuvos draudimas“ registruoja apie 250 automobilių avarijų. Staigiai pablogėjus oro sąlygoms, šis skaičius gali išaugti dvigubai.

Vėliau, vairuotojams apsipratus su naujomis vairavimo sąlygomis, avarijų skaičius nusistovi ir per dieną siekia apie 300.

„Lietuvos draudimo“ atstovas primena, kad prasidėjus šalnoms, kelio danga greičiausiai plikledžiu pasidengia ant tiltų ir viadukų, todėl čia avarijų nutinka daugiausia.

„Šiose kelio atkarpose vairuotojai turėtų būti itin atidūs. Nors dar tik spalio vidurys, bet gamta šiemet neprognozuojama, tad raginu vairuotojus pasiruošti žiemai: pakeisti langų plovimo skystį neužšąlančiu, apsirūpinti ledo ir sniego valymo priemonėmis, pakeisti padangas ir prisiminti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžius“, – sakė G.Matiukas.

Per nepilnas dvi valandas penktadienį dėl patirtų žalų į draudimo bendrovę „Ergo Lietuva“ kreipėsi 50 klientų, išmokoms bendrovė rezervavo 110 tūkst. litų.

Pranešimų srautas neslūgsta, prognozuojama, kad nuostoliai dar augs iki 500 tūkst. litų, o patyrusių žalas klientų skaičius sieks 250.

Draudimo bendrovės „Ergo Lietuva” Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, kad daugiausia pranešimų apie patirtas žalas gaunama iš Vilniaus miesto ir rajono bei Ukmergės apskrities.

Vidutinė šiandien ryte patirtos žalos suma siekia 2,2 tūkst. litų – dėl plikledžio tai, palyginus, dideli nuostoliai, kadangi didžioji dalis įvykių įvyko tuose kelio ruožuose, kur leistinas pakankamai didelis greitis.

Draudimo bendrovė „Ergo Lietuva” su dalimi vairuotojų, kurie patyrė nedidelius nuostolius, dėl draudimo išmokos dydžio iškart sutaria telefonu. Šiems klientams draudimo išmokos bus pradėtos mokėti netrukus, jie jas gauti pradės po dviejų valandų.

„Šiandien ryte per nepilnas dvi valandas užregistravome tiek, žalų, kiek įprastą dieną užregistruojame per pusdienį”, – pastebi N.Giedraitis.

Jis sako, kad vasarines padangas į žiemines reikia pasikeisti iki lapkričio 10 d., o dar ne visi vairuotojai tai spėjo padaryti.

„15min“ rašo:

Kaip 15min.lt sužinojo Vilniaus policijoje, nuo 5 iki 9 val. ryto Vilniaus apskrityje jau buvo užregistruoti 43 pranešimai apie avarijas, tačiau realaus avarijų masto šis skaičius neatspindi.

„Policijos patruliai, nuvykę į vienos avarijos vietą, greta rasdavo dar kelias. Tuo pat metu automobiliai greta daužėsi net ir policijos pareigūnams forminant jau anksčiau įvykusią avariją. Taip pat neskaičiuojamos avarijos, kai vairuotojai patys, neinformuodami policijos, užpildė eismo įvykio deklaraciją“, – 15min.lt žurnalistui sakė sostinės pareigūnai.

Penktadienio rytą Vilniaus apskrityje užregistruoti ir penki eismo įvykiai, per kuriuos nukentėjo žmonių. Vilniaus rajone, Riešėje, automobilis BMW partrenkė ir sužalojo dviratininką.

Vilniaus rajone, Rudaminoje, automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Yra sužeistųjų. Vilniuje, Pašilaičių mikrorajone, automobilis partrenkė moterį. Per avariją Trakų rajone, kelyje Vilnius–Trakai, tiap apt nukentėjo žmonių. O Vilniuje, Laisvės prospekte, ant viaduko, kertančio T.Narbuto gatvę, susidūrė daugiau nei trys automobiliai. Čia irgi buvo nukentėjusių žmonių.

Skaitytojas Tomas redakciją informavo, kad masinė avarija įvyko ir slidžiame kelyje Kaunas–Jonava, ant viaduko. Susidūrus keliems automobiliams, eismas keliu viena kryptimi buvo visiškai užblokuotas, todėl policija buvo priversta automobilius kreipti į priešingos krypties eismo juostą.

O skaitytojas Darius, važiuojantis iš Vilniaus į Panevėžį, pranešė, kad ir šieme greitkelyje gausu avarijų. Jis teigė eismo įvykių matęs jau ne vieną, nors nuo sostinės nuvažiavęs dar tik 50 km.

„Yra labai slidu. Ypač ant viadukų. Jau suskaičiavau mažiausiai penkias avarijas. Panašu, kad visos jos techninės, neatrado, kad būtų nukentėjusių žmonių“, – sakė skaitytojas Darius.

Automobilių kelių direkcija praneša, kad rytą, 7–8 val., pragiedrėjus rytinėje šalies dalyje keliuose susiformavo plikledis. Kai kurie kelių ruožai, o ypač ant tiltų ir viadukų, apledėjo ir tapo slidūs.

Vilniaus ir Kauno apskrityse slidūs kelių ruožai buvo barstomi, praneša Automobilių kelių direkcija.

„delfi.lt“ sklebia:

Artimiausiomis dienomis Lietuvoje įsivyraus ramūs orai. Didesnių kritulių nenumatoma, tačiau bus vėsoka, prognozuoja sinoptikai. Anot sinoptiko Silvestro Dikčiaus, penktadienio orai bus geresni nei ketvirtadienio. Bus nepastoviai debesuota, taigi sulauksime gana daug saulės.

„Trumpi krituliai numatomi didesnėje Lietuvos dalyje, didesni jie gali būti šiaurėje ir vakaruose šalies. Didžiausia lietaus tikimybė, nors vietomis gali pasitaikyti ir trumpos šlapdribos“, – Lietuvos radijui kalbėjo sinoptikas.

Diena bus gana vėjuota, bet vėjo greitis sieks 8–13 m/s. Dar stipresnis jis bus prie jūros ir Lietuvos šiaurės rytuose. Temperatūra svyruos tarp 4–9 laipsnių šilumos, Vilniuje bus apie 5–7 laipsnius.

Savaitgalio orai, S. Dikčiaus teigimu, bus ramesni ir geresni, kritulių bus mažiau, bet bus šaltoka.

„Ateinančią naktį kai kur galimi trumpi krituliai, greičiausiai prie jūros, o temperatūra kris iki 1–6 laipsnių šalčio, kadangi bus giedriau. Tik pajūryje ji išliks teigiama, apie 2–4 laipsnius šilumos“, – kalbėjo sinoptikas.

Trumpų kritulių tikimybė išliks ir šeštadienio dieną. Nors bus saulėta, pūs nestiprus vėjas, oras tesušils iki 3–8 laipsnių šilumos.

Panašūs orai išsilaikys ir sekmadienį. „Kritulių tikimybė maža, vėjas silpnas. Naktis vėl bus šalta – 1–6 laipsniai šalčio, o dieną bus tarp 3–8 laipsnių šilumos“, – prognozavo S. Dikčius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/del-plikledzio-ivyko-daug-avariju

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.