- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Prezidentės žingsnis – išdidus

Autorius: veidas.lt | 2010 04 09 @ 08:46 | Lietuva | 2 Comments

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas nevykti į Prahą susitikti su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama) demonstruoja instinktyvaus atlanticizmo pabaigą Vidurio Europoje, teigia britų savaitraštis “The Economist”.

“Regione baigėsi instinktyvaus atlanticizmo dienos – tai demonstruoja D.Grybauskaitės išdidi poza, kuri kažkada būtų neįsivaizduojama”, – rašo leidinys straipsnyje, kuris ketvirtadienį skelbiamas “The Economist” interneto svetainėje.

“Aiškindama savo sprendimą, D.Grybauskaitė pasiskundė, kad per vakarienę nebus priimami sprendimai, kad ją organizuoja žemo rango pareigūnai, rezultatai neaiškūs, o ji turės tik dvi minutes pakalbėti akis į akį su B.Obama. Atvykstant iš šalies, kuri, grubiai tariant, yra šimtą kartų mažesnė nei Amerika, tai rodė stebinantį pasitikėjimą savimi, net Lietuvos standartais”, – teigia “The Economist”.

Lietuvoje prieštaringai buvo įvertintas prezidentės sprendimas gavus JAV prezidento B.Obamos kvietimą pačiai nevykti į Prahą, o deleguoti ministrą pirmininką Andrių Kubilių.

Apie B.Obamos sprendimą pasikviesti Vidurio ir Rytų europiečius rašantis “The Economist” pažymi, kad svečių sąrašas, kuriame yra ir premjerų, ir prezidentų, yra sunkiai paaiškinamas. Leidinys, analizuojantis JAV ir Rytų europiečių santykių problematiką, taip pat primena netinkamą JAV būdą pranešti lenkams apie pasikeitimus priešraketinės gynybos sistemoje.

Vis dėlto, anot “The Economist”, nuo to laiko JAV administracija stengėsi pagerinti situaciją – ji, nepaisant Vokietijos pasipriešinimo, “prastūmė” gynybos planus Baltijos šalims, naujoji priešraketinės gynybos sistema yra geresnė nei anksčiau, o B.Obama dabar nusprendė susitikti su pokomunistinių šalių vadovais.

Savaitraščio vertiniu, Europa dabar yra pasidalijusi ir jai trūksta patikimumo užsiėmusių amerikiečių akyse, taigi išspręsti klausimams vien gražios vakarienės nepakaks.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/d-grybauskaites-zingsnis-demonstruoja-instinktyvaus-atlanticizmo-pabaiga-vidurio-europoje

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.