- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Clinton nežino, ar Kinija yra draugė

Autorius: veidas.lt | 2011 01 19 @ 20:31 | Užsienis | No Comments

JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijai tiesiant raudoną kilimą Kinijos prezidento Hu Jintao (Hu Dzintao) sutikimui, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) trečiadienį negalėjo atsakyti, ar Pekinas yra Vašingtono draugas, ar priešas.

Hu Jintao valstybinio vizito pradžios dieną interviu JAV televizijai H.Clinton sakė, kad Vašingtonas nori išvengti Šaltojo karo su Pekinu, ir paragino šalis bendradarbiauti įvairiose srityse, įskaitant ekonomiką ir Šiaurės Korėjos problemą.

“Raudoną kilimą (Kinijos lyderiui) mes tiesiame todėl, kad “manome, jog eidami pirmyn galėsime geriau atsakyti į šį klausimą”, – sakė H.Clinton interviu ABC televizijai, paklausta, ar Kinija yra draugas, ar priešas.

“Tikiuosi, kad mūsų santykiai yra normalūs”, – sakė JAV diplomatijos vadovė

H.Clinton sakė tikinti, kad šalių santykiai bus “labai teigiami, bendradarbiški ir paremti tarpusavio supratimu, nors kai kuriose srityse mes varžysimės. Dėl to nekyla jokių abejonių. Nors daugelyje sričių mes bendradarbiausime”.

Savo vizito Kinijoje 2009 metų lapkričio mėnesį metu B.Obama paskelbė, kad Jungtinės Valstijos ir Kinija neturi būti varžovės.

Tuomet B.Obamos administracija buvo kaltinama, esą siekdama pagerinti santykius su Pekinu ir ieškodama partnerių spręsti pasaulinę ekonomikos krizę, ji numoja ranka į žmogaus teisių pažeidimus Kinijoje.

Penktadienį H.Clinton ragino Kiniją paleisti disidentus ir pagerinti mažumų padėtį šalyje, žadėdama nebijoti aštrių klausimų ir prezidento Hu Jintao valstybinio vizito metu.

Kai NBC televizija paklausė apie naujojo Šaltojo karo grėsmę, H.Clinton atsakė, jog ” mes tikimės to išvengti, nes nemanome, jog tai atitiktų Amerikos interesus”.

“Norime turėti laisvos prekybos sistemą, norime, kad tarp mūsų šalių vyktų daug mainų”, – sakė ji ir pridūrė, kad bus imtasi naujų veiksmų ryšiams tarp Amerikos ir Kinijos žmonių pagerinti.

“Kalbama ne tik apie ryšius tarp vyriausybių, – sakė ji. – Norėtumėme daugiau bendradarbiavimo ekonomikos fronte”.

“Norėtumėme daugiau bendradarbiavimo sprendžiant labai sudėtingą Šiaurės Korėjos problemą”, susiduriant su jos “provokuojančiu elgesiu” ir branduolinėmis ambicijomis, tikino JAV valstybės sekretorė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/clinton-nezino-ar-kinija-yra-drauge

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.