- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Birštonas tampa mažuoju Baden Badenu

Autorius: veidas.lt | 2014 12 16 @ 16:00 | Laisvalaikis | No Comments

Vilma Kasperavičienė

 

Birštonas, vienas seniausių ir žymiausių Lietuvos balneologijos kurortų, vis dažniau vadinamas mažuoju Baden Badenu. Pavasariop jame, kaip ir garsiajame Vokietijos kurorte, bus galima mėgautis netgi Šiaurės jūros poveikiu.

 

Tarp Nemuno vingių esančiame, per kelis šimtus kilometrų nuo jūros nutolusiame Birštone šį efektą skleis iš specialių įrenginių garuojantis mineralinis vanduo. Idėja jį dar labiau įdarbinti kurorto patrauklumui didinti kilo Birštono vadovams lankantis būtent Baden Badene.

 

Ąžuolinė sraigė – ne vien skulptūrinis akcentas

 

Panaudojus centriniame parke užkonservuotą „Rūtos“ gręžinį jau įrengtas 4,5 metro aukščio sraigės formos garinimo bokštas, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuos savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leis kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru. Garinimo bokštas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip skulptūrinis akcentas, ne tik darniai įsilieja į centrinio parko aplinką, bet ir yra jai nekenksmingas, mat sukonstruotas iš ąžuolinio karkaso ir užpildytas laukinės vyšnios šakelių ritinėliais.

Vykdant projektą „Mineralinio vandens panaudojimas poilsiui ir turizmui Birštono kurorte“ Vytauto parke kyla mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas, kuriam mineralinis vanduo bus tiekiamas iš šaltinio „Versmė“.

 

Šiaurės jūros efektas nebus sezoninis

 

„266 kv. metrų paviljone vienu metu galės lankytis apie 30 žmonių. Čia veiks 24 kv. metrų mineralinio vandens baseinas, jame įrengti fontanėliai purkš ir garins  mineralinį vandenį, taip imituojant Šiaurės jūros sąlygas. Mineralinis vanduo taip pat tekės specialiai įrengta siena, jį garuoti privers temperatūrų skirtumai“, – pasakoja Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys.

Pasak Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktoriaus, uždaras mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas leis projektui išvengti sezoniškumo, mat centriniame parke jau pastatyto garinimo bokšto esant minusinei temperatūrai eksploatuoti bus neįmanoma, nes vanduo užšals.

Tik šiltuoju metų laiku bus galima mėgautis procedūromis ir šalia Vytauto parko jau įrengtame Kneipo terapijos atvirame komplekse su mineralinio vandens baseinėliu. Jis įrengtas pasinaudojus vokiečių pastorius S.Kneipo XIX a. atrastu gydymosi vandeniu metodu, apimančiu penkis gydymo veiksnius: aplinkos ir mitybos terapiją, hidroterapiją, gydomąsias mankštas ir fizinius pratimus, fizioterapiją.

 

Kurorte pritaikytas vokiečių pastoriaus atradimas

 

„Baseinėlį juosia Kneipo takų žiedas, kurį sudaro aštuoniolika skirtingų 3–4 metrų smėliu, žvyru, skalda, kankorėžiais, medžio šakelėmis padengtų atkarpų. Šiuos takelius įveikus basomis kojomis, jas bus galima pamirkyti negiliame baseinėlyje, atgaivinti rankas ar iš specialiai įrengto fontanėlio atsigerti mineralinio vandens“, – vardija A.Kederys.

ES finansuojamas projektas „Mineralinio vandens panaudojimas poilsiui ir turizmui Birštono kurorte“ vykdomas dviem etapais. Pirmojo etapo darbai – garinimo bokštas ir Kneipo terapijos elementai jau visiškai baigiami įrengti. Per antrąjį etapą Birštoną papuoš mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas, atstatyta istorinė Birutės biuvetė, sutvarkyta Druskupio upelio senvagė: šlaitai bus išgrįsti granito plokštėmis, kapitaliai suremontuotas tiltelis, pakeisti turėklai. Projektams įgyvendinti skirta per 6 mln. Lt ES paramos.

„Gerti mineralinį vandenį ir kvėpuoti mineralais praturtintą kurorto orą bus galima nemokamai, visi penki objektai – nekomerciniai, skirti kurorto patrauklumui didinti“, – pabrėžia Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktorius.

 

Proveržio metai

 

Pasak pašnekovo, šio projekto įgyvendinimas prisidės prie kito Birštono savivaldybės įgyvendinto projekto „Birštono miesto centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ ir jį kokybiškai papildys suformuojant naujus, gamtinių išteklių panaudojimą sveikatinimui, poilsiui bei turizmui skatinančius traukos objektus.

Pastarieji ketveri metai kurortui buvo išties ypatingi – tai proveržio, įgyvendinant ES finansuojamus projektus, metai. Miestelyje, kaip niekad jaučiamas pagyvėjimas: statomos naujos sanatorijos, gydyklos. Kurortas atnaujinamas ne vien ES lėšomis,  savivaldybės investicijos į infrastruktūrą šiemet sieks dešimt milijonų, privačios lėšos – beveik šimtą milijonų litų.

 

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/birstonas-tampa-mazuoju-baden-badenu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.