- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

B.Komorowskio tėviškė Lietuvoje laukia turistų

Autorius: veidas.lt | 2010 07 15 @ 10:00 | Lietuva | No Comments

Išrinktojo Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) senelio dvarvietė įtraukta į lenkų turistų maršrutus. Grafų Komorowskių palikimui sutvarkyti pinigų skirta ir iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, rašo “Lietuvos žinios”.

Sužinoję, jog Kavoliškyje buvusiame dvare tris šimtus metų gyveno šešios išrinktojo prezidento B.Komorowskio protėvių kartos, gimė ir augo jo tėvas, daugybė lenkų jau panoro aplankyti šį Rokiškio rajone įsikūrusį kaimą. Būsimi svečiai Lietuvos pakraštyje esančiai vietovei žada pakilimą. Kad būtų galima geriau pasiruošti kaimynų vizitams, pinigų skirta ir iš ES struktūrinių fondų.

B.Komorowskio tėvonijos tvarkymo darbai iš ES fondų paremti 835 tūkst. litų. Tačiau paskelbus viešųjų pirkimų konkursą jiems atlikti, atsirado bendrovė, pasirengusi viską padaryti už perpus mažesnę sumą – 438 tūkst. litų. Kavoliškio gyventojams ši naujiena sukėlė įtarimų. Žmonės abejojo, ar galima pigiai, bet gerai atlikti darbus. Tačiau Rokiškio rajono meras Almantas Blažys ramino, esą merdėjant statybų verslui labai atpigo įmonių paslaugos.

Rokiškio apylinkių seniūnijos, kurios teritorijoje yra Kavoliškis, seniūnė Dalia Janulienė pabrėžė, kad ši vietovė saugo 1940-aisiais mūsų kraštą palikusių Komorowskių atminimą. Išlikusi jų dvaro ledainė ir buvusio saldumynų fabrikėlio pastatas, žaliuoja grafų parkas, tyvuliuoja tvenkinys. Didžioji dalis ES pinigų skirti parkui sutvarkyti, išgrįsti jo takelius, išvalyti ir apželdinti tvenkinį, nutiesti per jį tiltelį. Taip pat turėtų būti rekonstruotas sovietmečiu pastatytas šio miestelio kultūros centras, sutvarkyti šaligatviai, įrengta nauja autobusų stotelė.

D.Janulienė žada itin uoliai tikrinti Komorowskių palikimo tvarkytojų darbus. Jie turi būti atlikti per metus – iki 2011-ųjų rugsėjo. Seniūnė užsiminė, kad pasklidus žiniai apie išrinktojo Lenkijos prezidento tėviškę Kavoliškyje, sulaukta nemažo šios valstybės piliečių susidomėjimo jų vadovo ištakomis.

“Primename, jog Kavoliškis – vos už kelių kilometrų nuo Rokiškio, kuriame yra išpuoselėtas grafų Tyzenhauzų ir Pšezdeckių dvaras. Tikimės, kad kaimynai lenkai domėsis ir kitų savo tautiečių palikimu”, – vylėsi D.Janulienė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/b-komorowskio-teviske-lietuvoje-laukia-turistu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.