- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Apklausa: dauguma lietuvių euro nelaukia

Autorius: veidas.lt | 2014 01 20 @ 12:00 | Lietuva | 188 Comments


Ko gero, Lietuvos bankui ir Vyriausybei šiemet teks nuveikti didžiulį darbą siekiant įtikinti Lietuvos gyventojus, kad eurą įsivesti reikia jau nuo 2015 m. sausio 1 d. ir kad jis suteiks daug pranašumų, nes kol kas dauguma apklaustų šalies gyventojų euro įvedimą vertina skeptiškai.
Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, už euro įvedimą kuo greičiau besąlygiškai pasisako vos 6,6 proc. respodentų, dar 14,4 proc. – taip pat už eurą, bet mano, kad skubėti nereikėtų. Taigi iš viso už eurą – 21 proc. apklaustųjų. O štai už tai, kad euro Lietuvai apskritai nereikia įsivesti, pasisako net 37,2 proc. apklaustųjų, dar ketvirtadalis įsitikinę, kad euro įvedimą Lietuvoje reikėtų kaip įmanoma pavėlinti. Likusiems euro įvedimas nėra labai svarbus.
Taigi atsakingiems pareigūnams teks aiškinti daug ir ilgai, juolab kad lygia greta veiks euro priešininkai, kurie jau dabar skelbia apie daugybę euro minusų, ir jiems neblogai sekasi. Šiandien daugiau nei trečdalis respondentų įsitikinę, kad euro įsivedimas mūsų valstybei suteiks daugybę minusų, dar trečdalis mano, kad bus šiek tiek pliusų, bet minusų gerokai daugiau, o 17 proc. įsivaizduoja, kad niekas labai stipriai nepasikeis. Kad pliusų bus daugiau, šiandien temano 13 proc. apklaustų šalies gyventojų. Na, bet dalies gyventojų nuomonė gali pasikeisti – tą įrodė Latvijos pavyzdys.

Ar norėtumėte, kad Lietuvoje litą kuo greičiau pakeistų euras? (proc.)

Lietuvai euro apskritai nereikia įsivesti    37,2
Ne, euro įvedimą Lietuvoje reikėtų kaip įmanoma pavėlinti    25,4
Taip, bet skubėti nereikėtų    14,4
Man tas pats    10,4
Taip, ir kuo greičiau    6,6
Geriau, kad viskas liktų kaip dabar: litas susietas su euru, mes siekiame įsivesti eurą, bet geriau, kad įsivestume negreitai    3,8
Nežino / neturi nuomonės    2,2

Jūsų nuomone, ar euro įvedimas mūsų valstybei duos daugiau pliusų, ar minusų? (proc.)

Daugybę minusų    34,8
Bus šiek tiek pliusų, bet minusų gerokai daugiau    33,4
Niekas labai stipriai nepasikeis    17
Bus šiek tiek minusų, bet pliusų gerokai daugiau    7,6
Daugybę pliusų    5,4
Nežinau / neturiu nuomonės    1,8

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. sausio 6–8 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/apklausa-dauguma-lietuviu-euro-nelaukia

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.