- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Antausis ES paramos skirstytojams

Autorius: veidas.lt | 2012 08 13 @ 09:00 | Politika | No Comments


Tik 17 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duoda ar duos didžiausios naudos šaliai. Bent taip paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos. Kone trečdalis respondentų mano, kad ES parama Lietuvoje skirstoma visiškai netinkamai, o daugiau nei pusė mato tiek gerų, tiek blogų pavyzdžių, tad nėra nei kategoriški ES paramos skirstymo kritikai, nei šalininkai.
Užtat iš atsakymo į kitą klausimą matyti, kad dauguma šalies gyventojų mato ir jaučia ES finansinės paramos naudą mūsų valstybei. Kone du trečdaliai apklaustųjų mano, kad gaudama ES paramą Lietuva vejasi išsivysčiusias šalis, tiesa, kiek daugiau nei trečdalio įsitikinimu, mes stovime vietoje ar net vis labiau atsiliekame.

Jūsų nuomone, ar Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duos didžiausios naudos šaliai? (proc.)

Iš dalies    52
Ne    29,4
Taip    17
Nežinau / neturiu nuomonės    1,6

Jūsų vertinimu, ar gaudama ES paramą Lietuva vejasi išsivysčiusias šalis, ar vis labiau atsilieka? (proc.)

Vejasi    62,4
Stovi vietoje    30,8
Vis labiau atsilieka    5,8
Nežinau / neturiu nuomonės    1

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2012 m. liepos 30–31 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/antausis-es-paramos-skirstytojams

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.