- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Aleksandrijos krikščionys nori keršto

Autorius: veidas.lt | 2011 01 02 @ 19:53 | Aktualijos | No Comments

Aleksandrijos bažnyčioje, kur per sprogimą pirmąją šių metų dieną žuvo 21 žmogus, sekmadienį susirinkusios gedinčios krikščionių moterys raudojo ir prašė Dievo atkeršyti už žuvusius artimuosius.

“Dieve, atkeršyk už mūsų kankinius”, – garsiai šaukė kelios moterys.

“Dieve, sudegink jų širdis”, – sakė jos, turėdamos omenyje tuos, kurie įvykdė šeštadienio išpuolį prie Šventųjų bažnyčios Aleksandrijoje, per kurį žuvo 21 ir buvo sužeisti dar 79 žmonės. Įtariama, kad ant bažnyčios laiptų susisprogdino mirtininkas.

Prie bažnyčios vartų buvo padėtas sukruvintas Jėzaus Kristaus paveikslas, o ant geležinių turėklų buvo užmestas kruvinas baltas audeklas, kuriuo buvo nešami žuvusieji.

Aplink bažnyčią ir kitoje gatvės pusėje esančią mečetę nuo šeštadienio yra dislokuota daugybė riaušėms pasirengusių policininkų.

Šeštadienį policija ašarinėmis dujomis vaikė protestuotojus, o šimtai krikščionių jaunuolių svaidė į pareigūnus akmenis ir skandavo vyriausybei priešiškus šūkius, kaltindami valdžią neapsaugojus koptų.

Prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) sakė, kad išpuolio požymiai rodo “užsienio ranką”. Vidaus reikalų ministerija taip pat kaltino “užsienio elementus” – taip Egipte vadinami islamistų kovotojai, ypač iš “al Qaeda”.

Šeštadienį H.Mubarakas per televiziją pažadėjo, kad “nukirs gyvatei galvą, stos prieš terorizmą ir jį nugalės”.

Prezidentas taip pat paragino krikščionis ir musulmonus susivienyti prieš bendrą priešą.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/aleksandrijos-krikscionys-nori-kersto

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.