- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A. Šedžius: antkainių deklaravimas tik pakenks

Autorius: veidas.lt | 2010 10 15 @ 11:00 | Lietuva | No Comments

Seimo narys Andrius Šedžius teigia, kad antkainių deklaravimas prieštarauja laisvos rinkos dėsniams ir turės daug neigiamų pasekmių.

“Ką reiškia viešas prekybinio antkainio skelbimas? Kiaušinius turguje pardavinėjanti bobutė turės parašyti: „Antkainis – 100 procentų“? Proto reikia turėti siūlant tokius dalykus!“ – Seimo nario Sauliaus Stomos siūlymais viešinti prekybininkų būtiniausiems maisto produktams taikomus antkainius piktinosi A. Šedžius.

Anot jo, antkainių deklaravimas ne tik nesumažins prekių kainų, bet paskatins verslininkus slėpti antkainius ir mokėti pelno mokesčius kaimyninėse šalyse.

„Nenorėdami skelbti tikrojo antkainio, verslininkai „sužais“ sąskaitomis. Sąskaitas su dirbtinai didesnėmis kainomis prekėms verslininkai gali lengvai išsirašyti Latvijoje, Lenkijoje ar kitoje kaimyninėje valstybėje ir neva atvežtų „brangių“ prekių antkainiai jau nebeatrodys tokie dideli“, – mano A. Šedžius.

Kita vertus, anot parlamentaro, jei prekybininkai ir viešai skelbs maisto produktų antkainius, objektyvios informacijos pirkėjai negaus.

„Vienoje parduotuvėje antkainis prekei gali būti didesnis, tačiau prekė pigesnė nei kitoje parduotuvėje, kuri tai pačiai prekei taiko mažesnį antkainį. Antkainis yra verslininkų derybų rezultatas, o pirkėjui juk svarbiausia galutinė kaina. Jam visai nesvarbu, kuri dalis atitenka gamintojui, kuri – mažmenininkui, o kuri – tarpininkams“, – sakė A. Šedžius.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-sedzius-antkainiu-deklaravimas-tik-pakenks

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.