- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

5 minučių pratimas, išmokysiantis kalbėti

Autorius: veidas.lt | 2016 01 08 @ 19:00 | Psichologija | No Comments

"Dreamstime" nuotr.

Bendrauti, palaikyti pokalbį, aiškiai reikšti savo mintis ir taip sužavėti pašnekovą/us nėra labai paprasta, bet kartu būtina tiek asmeniniame gyvenime, tiek norint padaryti sėkmingą karjerą. “Businessinsider” siūlo jums pagalbą to išmokstant.

Mes visi turime filtrą savo smegenyse. Tarsi tai būtų kavos filtras. Viskas, ką mes sakome, praeina pro šį filtrą ir nuo to priklauso “mūsų kavos kokybė”. T.y. arba ji būna per stipri, arba per silpna.

“Susilaikant, nepasakant, kaip mes jaučiamės ar galvojame, uždaro mus kalėjime. Kuo ilgiau mes būname kalėjime, tuo greičiau mes smunkam žemyn”, – sako Bradas Blantonas savo knygoje “Radical Honesty”.

O kaip tai pakeisti? Kalbėti viską, kas ateina į galvą – tikrai ne. Susikaupkite ir sakykite, ką galvojate nuoširdžiai ir aiškiai. Žmonės pastebės tai.
Žinoma, jūs galvojate, kad neturite jokių minčių. Tai netiesa. Visi mes turime labai daug minčių. Jūs tik per daug bandote filtruoti jas, nes manote, kad jos nevertos tapti žodžiais.

Štai paprastas pratimas, kurį išbadykite būdami vieni ir kuris jums padės bendrauti kai būsite ne vienas. Svarbiausia – būdamas vienas kalbėkite garsiai, nes tai įpratins smegenis žodžiais paversti jūsų mintis.

1. Susiraskite vietą, kur niekas jūsų negirdės. Tegu tai būna jūsų miegamasis ar automobilis. Svarbiausia, kad nesijaudintumėte, jog kažkas jus gali išgirsti.

2. Kai suradote tokią vietą, leiskite savo mintims “skristi laisvai” – viską, ką galvojate, sakykite garsiai. Tiesiogine žodžio prasme – VISKĄ.

3. Tai pasirodys keista ir jūs pastebėsite, kad filtruojate save, net kai esate vienas. Prisiminkite – jūs esate vienas ir niekas jūsų negirdi, todėl sakykite viską, ką galvojate. Taip jūs atjungsite savo filtrą.

4. Atlikite šį pratimą mažiausiai 5 minutes kiekvieną dieną. Iš pradžių bus sunku, pradėsite nekęsti savo balso, tačiau laikui bėgant viskas palengvės.

5. Kitas lygis – pradėkite įrašinėti save. Tai padarys jus labiau sąmoningu, nes atrodys, jog kažkas jūsų klauso. Bet prisiminkite, jūs vis dar vienas, todėl pagalvokite apie perėjimą nuo kalbėjimo sau prie kalbėjimo kitiems žmonėms.

6. Kuo daugiau praktikuositės, tuo geresnių rezultatų pasieksite. Kuo toliau, tuo labiau jums patiks jūsų balsas, o bendraujant su kitais žmonėmis net gi bus sunku patylėti.

Visą originalų tekstą rasite čia

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/5-minuciu-pratimas-ismokysiantis-kalbeti

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.