- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žvelk giliau: nuo mokyklų iki rinkimų

Autorius: veidas.lt | 2016 08 17 @ 11:48 | Aktualūs komentarai | No Comments

E.Labanauskas

Evaldas LABANAUSKAS

Sveikinu, gerbiamas skaitytojau, su atsinauji­nu­siu „Veidu“. Aš asmeniškai ir visas „Veido“ kolektyvas tikisi, kad Jums patiks pasikeitusi žurnalo išvaizda – lengviau skaitoma, labiau traukianti akį, o šie pokyčiai tik dar labiau įpareigoja mus ieškoti naujų temų, gi­liau analizuoti jas ir rašyti įdomesnius straipsnius.

Vienas tokių „Veido“ analitikos, kuria tikrai didžiuojamės, pavyzdžių – Gabijos Sabaliauskaitės atliktas milžiniškas darbas – Lietuvos mokyklų reitingas (įvertintos net 365 mokyklos). Išanalizavę tik ką pasirodžiusius stojimo į aukštąsias mokyklas duomenis, valstybinių egzaminų rezultatus ir dalyvavimo olimpiadose statistiką, mes pateikiame šviežiausią mo­kyk­lų vertinimą ir iškeliame aktualias vidurinio mokslo problemas bei ieškome būdų joms spręsti. Visi mes esame suinteresuoti, kad mūsų vaikai mokyklose ne tik trintų suolus, bet ir daug ko išmoktų, o svarbiausia – gebėtų surasti save, atskleisti savo talentus ir susimūryti stiprius žinių pamatus.

Daugelyje Vakarų šalių mokyklų reitingai – labai svarbi ir valstybinio ly­gio tema. Iš savo patirties galiu papasako­ti, kad, pavyzdžiui, Jungtinėse Vals­ti­jose iš pradžių mūsų šeima mokyklą pasirinko pagal viešai prieinamą reitingą, o tik tada, atsižvelgę į mokyklos vie­tą, mes rinkomės būstą, kur apsigyventi. Taigi mokyklos kokybė svarbi ne tik tėvams, bet ir visai vietos bendruomenei, nes būtent tai lemia, tarkim, ir nekilnojamojo turto kainas, ir saugumo situaciją rajone.

Žinoma, galima prieštarauti, kad JAV – tai ne Lietuva. Galbūt, ypač jei pa­žvelgsime į artėjančius Seimo rinkimus. Iki jų likę mažiau nei du mėnesiai, bet apie idėjas, pokyčius – tylu (kur kas dau­giau informacijos apie JAV rinkimus). Todėl Arūnas Bra­zaus­kas atsiraito­­jęs rankoves imasi partijų eko­no­mi­nių vizijų analizės. Deja, programos ke­lia daugiau klausimų, nei pa­teikia atsaky­­mų, nes partijos dažnai ne­skiria siekia­­mos tikrovės nuo realiai egzistuojančios.

Mokyklos kokybė svarbi ne tik tėvams, bet ir visai vietos bendruomenei, nes būtent tai lemia, tarkim, ir nekilnojamojo turto kainas, ir saugumo situaciją rajone.

O susimąstyti apie ekonomiką reikėtų, nes, kaip rašo Rima Janužytė, be­si­telkiantys juodi debesys pasaulyje gali atsiliepti ir Lietuvai. Tiesa, nosies nu­kabinti tikrai nereikia.

Dovaidas Pabiržis šiame numeryje taip pat pateikia įdomiausių rinkimų dvi­­kovų žemėlapį: kur Seimo vienmanda­­tininkai jau aiškūs? Kur vyks ko­va tarp politikos sunkiasvorių? Be­je, ar ži­no­te, kas kandidatuoja Jūsų apy­­gardoje?

Be šių tekstų, Jūsų, gerbiamas skaitytojau, laukia dar daug įdomių straipsnių. Malonaus skaitymo ir visada laukiame Jūsų įvertinimo, pastabų ir pa­siūlymų.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zvelk-giliau-nuo-mokyklu-iki-rinkimu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.