- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žudynes Norvegijoje surengęs A. Breivikas – nepamišęs

Autorius: veidas.lt | 2011 07 28 @ 11:05 | Užsienis | 1 Comment

REUTERS

Dviejų išpuolių Norvegijoje tyrėjai nustatė, kad įtariamasis A. Breivikas veikė vienas ir nėra psichiškai nesveikas.

“Lietuvos žinios” rašo: “Nors A. B. Breivikas tvirtino, kad su juo išvien veikė dvi kuopelės, Norvegijos vidaus žvalgybos vadovė vakar paskelbė, jog nesama jokių duomenų, kad ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas palaikė ryšius su kokiomis nors kitomis grupuotėmis savo šalyje arba Didžiojoje Britanijoje. Janne Kristiansen atmetė advokatų argumentus, kad įtariamas žudikas A. B. Breivikas yra pamišęs, teigdama, jog jis yra stabilios psichikos, tačiau “visiškai persmelktas blogio”.

“Kol kas neturime jokių įrodymų apie kitas kuopeles – nei Norvegijoje, nei Britanijoje”, – sakė J. Kristiansen.

Šią savaitę žiniasklaida citavo A. B. Breiviko manifestą, kuriame teigiama, jog jis palaikė ryšius su Britanijos ultradešiniųjų judėjimais, tarp jų su Anglijos gynybos lyga (EDL). Pasak J.Kristiansen, įtariamojo susitikimais su šia grupuote žvalgyba atidžiai domisi, tai kruopščiai tiria ir MI5 (britų žvalgyba).

Įtariamojo advokatas Geiras Lippestadas pareiškė, jog A. B. Breiviko veiksmai byloja apie sutrikusią psichiką, todėl jam turi būti atlikta psichiatrinė ekspertizė.”

“Lietuvos rytas” teigia, kad žudiko gynėjas jau sulaukė priekaištų, kad savo ginamąjį be medikų išvadų atvirai įvardijo kaip pamišėlį.

Dienraštis skelbia, kad “kol kas žudikas išties kalba tarsi pamišėlis. G. Lippestadas net pripažino, kad jam sunku susikalbėti su ginamuoju, mat jis esą gyvena tarsi kitame pasaulyje.

Žudikas advokatui kartojo, kad žmonės jam dar padėkos už tai, ką jis padarė, net jei žudikui teks visą gyvenimą praleisti kalėjime.”

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zudynes-norvegijoje-surenges-a-breivikas-nepamises

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.