- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Žagarė – kultūros sostinė

Autorius: veidas.lt | 2015 02 02 @ 09:13 | Lietuva | No Comments

 

Vyšnių festivaliu garsėjančioje Žagarėje, kuri šiemet paskelbta Lietuvos kultūros sostine, prasideda visus metus truksianti kultūrinių renginių programa. Ja ketinama įrodyti, kad ne visi maži miesteliai Lietuvoje nyksta ir merdi.

Visi svarbiausi kultūrinai renginiai Joniškio rajone šiemet bus organizuojami viename seniausių Lietuvos miestų – Žagarėje. Tarp jų – Europos kaimiškųjų bendruomenių chartijos didysis susitikimas, kuriame dalyvaus 28 šalių atstovai, tarptautinis meno festivalis „Žagarė fringe festival“, respublikinė medžioklės trofėjų paroda grafui Naryškinui priklausiusioje medžioklės rezidencijoje, žydų kultūros dienos, sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“, lėlių teatrų festivalis „Žagarės vyšniuko gimtadienis“ ir daugelis kitų.

Miestelio svečių laukia sutvarkyta Žagarės dvaro sodyba su rūmais ir parku bei išpuošta miesto aikštė, kurioje ir vyks daugelis kultūrinės programos renginių. Miestelis taip pat garsėja vyšnių sodus sergstinčiomis kaliausėmis bei ypatingomis Šiaurės Lietuvos lėlėmis.

Lietuvos kultūros sostinės projektą pirmą kartą įgyvendins ne kultūros įstaiga, o regioninis parkas. Pasak Žagarės regioninio parko direktoriaus Mindaugo Balčiūno, norima sugriauti mitą, kad saugomos teritorijos yra savotiški uždari rezervatai, kuriuose nieko negalima daryti, kurti ir pristatyti visuomenei.

Šalies kultūros sostine nuo 2008 m. jau yra buvę Zarasai, Plungė, Ramygala, Šilutė, Anykščiai, Palanga ir Panevėžys. Kitąmet šis vardas bus suteiktas Žemaitijos sostinei Telšiams. Lietuvos kultūros sostinės projektu siekiama skatinti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinį aktyvumą, mažinti jo atotrūkį. Kultūros sostine gali tapti visi miestai ar miesteliai, išskyrus Vilnių.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/zagare-%e2%80%93-kulturos-sostine

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.