- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vyriausybė užspeista į kampą: jei neįtikins tautos dėl atominės elektrinės statybų – projektas žlugs

Autorius: veidas.lt | 2012 08 10 @ 12:55 | Politika | 2 Comments


Seimas Vyriausybei iškėlė sunkiai įveikiamą uždavinį: vos per pustrečio mėnesio įrodyti visuomenei, kad Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas – tikrai skaidrus, saugus ir komerciškai naudingas. Mat jei Vyriausybė to padaryti nesugebės, VAE projektas bus pasmerktas – visuomenei spalio 14-ąją kartu su Seimo rinkimais vykstančiame referendume pasakius atominei “ne”, šis grandiozinis projektas nebegalėtų būti tęsiamas.

Dėl to, kad jei piliečiai nepritars naujos atominės elektrinės statyboms, Vyriausybei teks stabdyti savo planus (net jei šis referendumas yra tik patariamojo pobūdžio), neabejoja dauguma “Veido” kalbintų politikų.
“Eiti prieš visuomenės išreikštą nuomonę politikams yra savotiška savižudybė”, – kad politikai nedrįstų elgtis priešingai, įsitikinęs Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.
“Jei politikai vis tiek nutartų atominę statyti, elgtųsi kaip tikri nusikaltėliai”, – vertino “Tvarkos ir teisingumo” frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis.
Seimas, neseniai nusprendęs, kad referendumą dėl atominės elektrinės statybų rengti reikia, Andriaus Kubiliaus Vyriausybę užspeitė į kampą. Tai reiškia, kad ji, pasitelkusi savo ekspertus, turi vos pustrečio mėnesio atsakyti į visus tiek visuomenei, tiek Seimo nariams, tiek potencialiems projekto partneriams kylančius klausimus – o jų šiandien gerokai daugiau nei atsakymų – ir įtikinti tautą dėl statybų reikalingumo. Apie tai, kad Vyriausybė turėtų pateikti visuomenei daugiau informacijos ir paaiškinimų, neseniai kalbėjo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, o premjeras A.Kubilius užtikrino, jog šių žingsnių Vyriausybė imsis jau netrukus.
“Referendumas įpareigoja Vyriausybę išsklaidyti visuomenės abejones dėl šio projekto ir įrodyti, kad jis yra ekonomiškai reikalingas, – primena A.Butkevičius. – Dėl šito dabar nėra tikri ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir galimi atominės elektrinės projekto partneriai Latvijoje ir Estijoje. Kalbėjau su aukštais šių šalių pareigūnais ir jie patvirtino, kad Lietuva jiems dar nėra pateikusi šio projekto techninių ir ekonominių skaičiavimų.”
Liberalų ir centro sąjungos narys Žilvinas Šilgalis antrino, kad kol kas net Seimo nariai turi minimaliai informacijos apie VAE projektą. Pasak jo, tik tada, jei visos abejonės bus išsklaidytos, valdžia sulauks palankaus visuomenės sprendimo referendume.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vyriausybe-uzspeista-i-kampa-jei-neitikins-tautos-del-atomines-elektrines-statybu-%e2%80%93-projektas-zlugs

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.