- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

VRK tvirtins savivaldos rinkimuose parašus surinkusius nepartinius kandidatus

Autorius: veidas.lt | 2011 01 22 @ 12:33 | Savivaldybių rinkimai | No Comments

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį kandidatais registruos savivaldos rinkimuose savarankiškai dalyvaujančius politikus, sėkmingai surinkusius rinkėjų parašus.

Pirminiais duomenimis, dauguma pretendentų savivaldybių rinkimų komisijoms pristatė reikiamą rinkėjų parašų skaičių – iš atsiėmusių parašų rinkimo lapus gana nedidelė dalis juos pristatė nesurinkę reikiamo skaičiaus.

Iš viso per nustatytą laiką savarankiškais savivaldybių tarybų rinkimų kampanijos dalyviais registravosi 561 nepartinis asmuo, tačiau ne visi iš jų ryžosi pradėti rinkti parašus.

Daugiausiai nepriklausomų politikų siekia kandidatuoti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą – čia nepriklausomais politinės kampanijos dalyviais registravosi 131 asmuo, o parašų rinkimo lapus atsiėmė 123 pretendentai ir visi pristatė reikiamą skaičių užpildytų parašų lapų.

Pretendentams kandidatuoti Vilniuje reikėjo surinkti ne mažiau kaip 880 tos savivaldybės rinkėjų parašų.

Antra pagal nepriklausomų kandidatų gausą – Mažeikių rajono savivaldybė. Dėl jos tarybos mandato siekė kovoti 94 nepriklausomi politikai, iš jų parašų lapus atsiėmė 87 asmenys, ir tik vienam nepavyko surinkti reikiamo skaičiaus – 190 – savivaldybės rinkėjų parašų.

Kauno mieste iš 51 politinės kampanijos dalyviais užsiregistravusių politikų parašų rinkimo lapus atsiėmė 49 pretendentai, ir tik keliems jų nepavyko surinkti reikiamo skaičiaus – 680 – savivaldybės rinkėjų parašų.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Tai yra 14 tarybos narių mažiau nei per praėjusius rinkimus.

Pirmą kartą rinkimuose galės dalyvauti ir savarankiškai išsikėlę kandidatai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vrk-tvirtins-savivaldos-rinkimuose-parasus-surinkusius-nepartinius-kandidatus

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.