- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vilniaus gyventojams turės būti pateiktos išsamesnės sąskaitos už šilumą

Autorius: veidas.lt | 2011 01 25 @ 21:47 | Lietuva | No Comments

Vyriausybei susirūpinus dėl smarkiai išaugusių sąskaitų už šildymą gruodžio mėnesį, premjeras pareiškė, kad Vilniaus gyventojams turės būti pateiktos išsamesnės sąskaitos už sunaudotą šilumą. Valdžia prakalbo ir apie galimas sankcijas “Vilniaus energijai”, jei paaiškėtų, kad ji pažeidė energetikos ministro nustatytą tvarką.

“Vilniaus šilumos ūkyje nėra vykdomi tie teisės aktų reikalavimai, kurie kitose savivaldybėse vykdomi – dėl to, kaip turi atrodyti žmonėms pateikiamos sąskaitos”, – antradienį po specialaus pasitarimo dėl sąskaitų už šildymą sostinės gyventojams žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Pasitarimui vadovavęs ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis teigė, jog nustačius Vilniaus gyventojams šilumą tiekiančios įmonės pažeidimą, jai gali grėsti iki 0,5 proc. metų apyvartos dydžio bauda.

“Mums visų pirma sukėlė abejonių tai, kad sąskaitose nėra skaidrumo”, – aiškino D.Matulionis, pridūręs, jog Vartotojų teisių apsaugos tarnyba galėtų turėti nepriklausomus sąskaitų vertintojus.

“Vilniaus energijos” atstovai į susitikimą nebuvo pakviesti.

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius savo ruožtu pridūrė, jog gyventojai turėtų gauti informaciją apie suvartotą šilumą tiek kilovatvalandėmis, tiek pinigais, bei kitų namų suvartotos šilumos vidurkį.

R.Adomavičius taip pat teigė negalintis pasakyti, kodėl “Vilniaus energija” nuo vadinamojo ekonominio šildymo režimo daug kur perėjo prie “komfortinio”.

“Tą aiškinomės jau gerokai prieš mėnesį. Visa problema, kad “Vilniaus energija” – anot jų – taip pat nori, kad Vilniaus gyventojai mažiau mokėtų, dėl to jie tai darė. Antradienį susitarėme, kad galbūt galima būtų nuleisti (šilumos lygį – BNS) iki žemutinės sanitarinės ribos – 18 laipsnių, bet čia vėl pasipils skundų iš kitos pusės”, – kalbėjo vicemeras.

“Vilniaus energijos” komercijos direktorius Rimantas Germanas BNS sakė, kad ekonominiu režimu temperatūra patalpoje turi siekti bent 18 laipsnių, komfortiniu – 22 laipsnius šilumos.

Pasak R.Adomavičius, nutarta, jog Energetikos ministerija paruoštų tvarką, pagal kurią visų daugiabučių vidines inžinerines šilumos tiekimo sistemos turėtų būti renovuotos.

“Tam Vilniuje reikėtų apie 50 mln. litų ir tie pinigai atsipirktų per dvejus metus. Šitas sumanymas yra labai geras. Tada atsirastų individualus šilumos valdymas, apskaita ir visa kita”, – kalbėjo R.Adomavičius.

Premjeras kalbėjo, kad bus aiškinamasi, kokių veiksmų reikia imtis, kad būtų tiksli informacija, kiek suvartojama šilumos ir kodėl žmogus turi mokėti nurodytą sumą. Anot premjero, šilumos tiekimo įmonės turėtų užtikrinti didesnį skaidrumą ir klientams teikti išsamią informaciją apie šilumos sunaudojimą, kad nekiltų klausimų dėl sukčiavimo.

Vyriausybės vadovas dar kartą pripažino, kad Vyriausybė neturi daug galių paveikti šilumininkus, nes šilumos ūkis priklauso savivaldybėms. A.Kubilius taip pat išreiškė viltį, kad išsamiais duomenimis apie šildymą, jo kainą pavyktų žmonėms objektyviai parodyti daugiabučių renovavimo naudą.

Premjeras taip pat pripažino, jog sostinės gyventojų gaunamos sąskaitos už šilumą nėra didžiausios šalyje.

D.Matulionis teigė, jog šio susitikimo rezultatai bus aptarti po dviejų savaičių.

Premjeras kaltina bendrovę “Vilnius energija” neetišku politikavimu, kartu su sąskaitomis platinant ir laiškus, esą dėl išaugusių kainų kalta valstybė.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vilniaus-gyventojams-tures-buti-pateiktos-issamesnes-saskaitos-uz-siluma

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.