- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vilniaus greitosios pagalbos stotis pasiekė operatyvumo rekordą

Autorius: veidas.lt | 2012 07 04 @ 13:02 | Sveikata | No Comments


110 metų veikianti Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis šiemet fiksuoja operatyvumo rekordus. Paaiškėjo, kad šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniuje į 97,7 proc. priimtų būtinosios pagalbos iškvietimų greitosios ekipažas atvykdavo ne vėliau kaip per penkiolika minučių.

„Pasiektas operatyvumo rekordas, anksčiau tokių rezultatų niekada nebuvo“, – tvirtina Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė. Pasak jos, nors sveikatos apsaugos reforma ir sulaukia nemažai kritikos, operatyvumo rodiklius greitajai pagalbai pavyko pagerinti būtent dėl vykdomos pertvarkos.
Žinia, nuo šių metų pradžios greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinės tarnybos (iš viso šalies savivaldybėse veikė 56 tokios tarnybos) pradėtos centralizuoti: vykdant pertvarką jos jungiamos į dešimt įstaigų, įsikūrusių buvusių apskričių centruose. Šie pokyčiai kelia gyventojams nerimą, kad greitosios medicinos pagalbos susirgus ar ištikus nelaimei teks laukti ilgiau, ypač provincijoje, kur pastaraisiais metais vykstant reformai pacientai ir taip skundėsi, jog greitosios tenka laukti ilgai, o ir sulaukus ši ne visada galinti padėti (pavyzdžiui, kad ir dėl to, jog ekipažuose nebeliko gydytojų).
Tačiau V.Pumputienė tvirtina, kad Vilniaus apskrityje jau įvykęs greitosios pagalbos stočių jungimasis rodo, jog nuogąstauta be pagrindo. „Greitoji dabar atvyksta dar greičiau nei anksčiau“, – naujausius duomenis komentuoja Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė.
Pasak šios tarnybos direktoriaus Tadeušo Rodzo, nuo šiol vos priėmus iškvietimą dispečerinės darbuotojas kompiuteryje mato, kuri greitosios brigada yra arčiausiai iškvietimo vietos. Tad šis ekipažas iš karto siunčiamas nurodytu adresu. Moderni kompiuterinė sistema ne tik registruoja iškvietimus, bet ir apskaičiuoja atstumą iki iškvietimo vietos bei parodo trumpiausią kelią iki ligonio. „Sujungėme visą Vilniaus apskritį, tad esant reikalui greitoji iš Vilniaus nuvažiuoja ir toliau už miesto ribų – jei nevažiuotų, gyventojai pagalbos sulauktų kur kas vėliau“, – apie pokyčius informavo T.Rodzas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vilniaus-greitosios-pagalbos-stotis-pasieke-operatyvumo-rekorda

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.