- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vilniaus dienos Peterburge

Autorius: veidas.lt | 2012 05 22 @ 16:00 | Kultūra | No Comments

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus, generalinė konsulė Sankt Peterburge Aušra Semaškienė, kultūros atašė Maskvoje Faustas Latėnas kartu su gausia Vilniaus verslininkų, menininkų ir politikų delegacija, vadovaujama sostinės mero Artūro Zuoko, gegužės 16-20 dienomis dalyvavo Vilniaus dienų renginiuose Sankt Peterburge.

 

Jų metu svečiai iš Lietuvos susitiko su Sankt Peterburgo gubernatoriumi Georgijumi Poltavčenko, Pasaulio peterburgiečių klubo ir Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės atstovais.

 

Vilniaus meras Artūras Zuokas su Ermitažo muziejaus filialo Sankt Peterburge direktoriumi Michailu Piotrovskiu pasirašė ketinimų protokolą dėl Ermitažo filialo steigimo Vilniuje.

 

Vilniaus dienų proga surengtame verslo forume dalyvavo virš 150 verslininkų iš Vilniaus ir Sankt Peterburgo. Verslo plėtrą turizmo, logistikos, informacinių technologijų, paslaugų ir prekybos srityse planuojantys lietuvių verslininkai užmezgė daugybę naudingų kontaktų su kolegomis iš Rusijos. Forumo metu vyko seminarai informacinių technologijų, elektroninių paslaugų specialistams, archeologams.

 

Bene ryškiausias Rusijos kultūros sostinėje vykusių Vilniaus dienų akcentas – įvairialypė kultūrinė programa, kurios metu Lietuvos menininkai pasirodė garsiausiose Sankt Peterburgo salėse.

 

Dailininkų Saukų šeimos tapybos darbų paroda buvo demonstruojama Rusų muziejaus Marmuro rūmuose, Vytauto Labučio džiazo kolektyvas su vokaliste Neda Malūnavičiūte koncertavo džiazo filharmonijos salėje, pianistas Petras Geniušas ir valstybinis Vilniaus kvartetas – mažosios filharmonijos salėje.

 

Peterburgo gyventojai ir svečiai taip pat turėjo progą išvysti Boleslovo ir Edmundo Zdanovskių surengtą nuotraukų parodą, kurioje vaizduojamas prieškarinis Vilnius.

 

Didelio susidomėjimo sulaukė avangardinio kino atstovo Jono Meko kūryba. Jo filmai buvo rodomi net keturis vakarus.

 

Kultūrinę Vilniaus dienų programą užbaigė prie Petropavlovsko tvirtovės vykęs lietuvių senovės amatų ir kulinarinio paveldo festivalis.

 

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vilniaus-dienos-peterburge

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.