- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Viešojo sektoriaus subjektai išlaidas elektros energijai mažina rinkdamiesi pigesnę tiekimo alternatyvą

Autorius: veidas.lt | 2013 07 02 @ 13:00 | Verslas | 1 Comment


Viešojo sektoriaus įstaigos ir organizacijos pastarąjį pusmetį aktyviai rinkosi alternatyvą garantiniam elektros energijos tiekimui, taip mažindamos savo išlaidas elektros energijai.
Daugiausia laisvos elektros energijos rinkos klientų turinčio nepriklausomo tiekėjo „Energijos tiekimas“ viešojo sektoriaus klientų skaičius per pastarąjį pusmetį išaugo du kartus ir perkopė 1300. Kas trečias sausio–gegužės mėn. pritrauktas naujas klientas buvo viešojo sektoriaus įstaiga arba organizacija.
„Viešojo sektoriaus subjektai neatsilieka nuo privataus kapitalo įmonių ir aktyviai skelbia konkursus elektros energijai laisvoje rinkoje pirkti. Tiekėjų konkurencija teikiant pasiūlymus viešuosiuose pirkimuose yra tokia pat stipri, kaip ir verslo įmonių segmente. Šioje situacijoje laimi vartotojai, kurie elektros energiją perka geresne kaina ir sutaupo daugiau valstybės biudžeto lėšų“, – sako „Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Algirdas  Juozaponis.
Per 2013 m. viešojo sektoriaus klientams „Energijos tiekimas“ patieks virš 250 mln. kWh elektros energijos ir padės sutaupyti apie 7,2 mln. Lt – tiek didesnės būtų šių klientų sąskaitos mokant garantinio tiekimo kainomis. Labiausiai taupymo efektą pajus didžiausi viešojo sektoriaus elektros energijos vartotojai, kurie per metus suvartoja daugiau nei 1 mln. kWh elektros energijos. Tai – Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė, „Šiaulių vandenys“, „Dzūkijos vandenys“, Kauno technologijos universitetas ir kiti.
Pastaraisiais mėnesiais, laimėjus viešuosius pirkimus, naujais „Energijos tiekimo“ klientais tapo LR Seimo kanceliarija, Valstybės žemės fondas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Druskininkų savivaldybė ir kitos viešojo sektoriaus įstaigos ir organizacijos. Elektros energiją bendrovė taip pat tiekia 440-iai mokyklų ir lopšelių-darželių, 5-iems universitetams, 50-iai ligoninių, klinikų ar kitų gydymo įstaigų, 19-os rajonų ir miestų savivaldybių administracijoms.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/viesojo-sektoriaus-subjektai-islaidas-elektros-energijai-mazina-rinkdamiesi-pigesne-tiekimo-alternatyva

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.