- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Varšuva atšaukė derybas su Vokietijos atstovais

Autorius: veidas.lt | 2011 05 06 @ 21:00 | Užsienis | 1 Comment

"Veido" archyvas

Lenkija atšaukė penktadienį Varšuvoje turėjusias vykti derybas prie apskritojo stalo su Vokietijos delegacija, taip pat atsisakė pasirašyti dokumentą, teigiamai vertinantį abiejų šalių tarpvalstybinės sutarties vykdymą, argumentuodama tuo, jog Berlynas vykdo netinkamą politiką lenkų mažumos atžvilgiu, pranešė lenkų radijas.

Atšaukus Lenkijos ir Vokietijos Vidaus reikalų ministerijų delegacijų susitikimą, į Varšuvą atskris tik Vokietijos vidaus reikalų viceministras, o derybos vyks siaurame rate.

Šis žingsnis taip pat reiškia, kad nebus pasirašyta dvišalė deklaracija dėl tarpvalstybinės sutarties straipsnių, susijusių su lenkų mažuma Vokietijoje, vykdymo.

Kaip sakė Lenkų sąjungos Vokietijoje pirmininkas Marekas Wojcickis (Marekas Vujcickis), lenkų mažuma nenori “melo ir netikro dokumento”. Jis pridūrė, kad lenkai Vokietijoje reikalauja konkretumo, nes jaučiasi esantys diskriminuojami.

Lenkai reikalauja, kad Vokietijoje su jais būtų elgiamasi taip, kaip Lenkijoje elgiamasi su vokiečių mažuma. Jie siekia, kad Vokietijos VRM įkurtų specialų lenkų mažumos reikalais besirūpinantis departamentas.

Kaip rodo neoficialūs duomenys, Vokietijoje gyvena apie 1,5 mln. lenkų. Jie neturi etninės mažumo statuso, kuris buvo panaikintas dar nacistinėje Vokietijoje ir iki šiol neatkurtas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/varsuva-atsauke-derybas-su-vokietijos-atstovais

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.