- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Vadovų saugumo kaina – po paslapties širma

Autorius: veidas.lt | 2011 03 15 @ 15:00 | Politika | No Comments

Ar Lietuvos vadovų apsauga atsieina ne per brangiai? Kurio iš trijų – prezidentės, Seimo pirmininkės ar premjero apsauga kainuoja daugiausiai? Tokių klausimų Vadovybės apsaugos departamentas (VAD), besirūpinantis aukščiausių valstybės vadovų saugumu, regis, sau nekelia ir tikina, kad į juos atsakyti beveik neįmanoma. VAD direktoriaus Raimundo Kairio teigimu, kiekviena apsaugos diena kainuoja skirtingai, labai daug kas priklauso nuo saugomų asmenų kelionių. “Vadovų apsauga – nelyginami dalykai. Kiek kainuoja vieno ar kito, neskaičiuojame”, – sakė R.Kairys.

Galima spėti, kad brangiausiai atsieina daugiausiai keliaujančių asmenų apsauga, mat VAD pareigūnai jį turi lydėti užsienio kelionės metu, nuomotis transportą, viešbutį ir t.t. O kiek žinome, pavyzdžiui, premjero Andriaus Kubiliaus keliavimo ypatumus, tenka minti ir dviratį.

Galime pridurti, kad VAD finansavimas 2008-aisiais buvo išsipūtęs iki 34 mln. Lt, o pastaruosius dvejus metus tolydžio mažėjo. Dabar jis siekia beveik 24 mln. Lt. Tuo metu darbuotojų šiame departamente ilgainiui vis gausėjo: nuo 2002 iki 2008 m. padaugėjo 36-iais ir tik sunkmečiu VAD jų skaičius stabilizavosi ties 430. Du trečdalius VAD biudžeto suryja darbuotojų algos.

Beje, įdomu tai, kad finansinės praėjusių metų ataskaitos VAD viešai vis dar nepaskelbia. Kodėl taip yra, VAD direktorius “Veidui” paaiškinti nesugebėjo, sakė kreipsiąsis į vyriausiąją finansininkę, kuri už tai atsakinga.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/vadovu-saugumo-kaina-%e2%80%93-po-paslapties-sirma

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.